امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

متون عمومي
متون عموميبا حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی شمیرانات برگزار شد: تقدیر از برگزیدگان مسابقات مختلف فرهنگی کتابخانه شهدای امامه با حضور علی محسنی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات از برگزیدگان مسابقات مختلف فرهنگی کتابخانه عمومی  شهدای امامه تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، در روز یکشنبه ۲۶ اسفند به همت زهره درزی مسئول کتابخانه شهدای امامه و با حضور علی محسنی رئیس اداره کتابخانه ها، سید ابوالقاسم میر محمد میگونی عضو انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات، انیسی رئیس شورای اسلامی و جمعی از اهالی روستای امامه، از برندگان مسابقات فرهنگی سال ۱۳۹۷ کتابخانه تقدیر بعمل آمد.

مسابقات کتابخوانی ویژه ماه مبارک رمضان، کتابخوانی بهشت پنهان، جشنواره رضوی  و حفظ چهل حدیث از جمله برنامه‌های فرهنگی سال ۱۳۹۷ کتابخانه شهدای امامه بوده که بیش از ۱۵۰ برگزیده داشته اند.

علی محسنی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان شمیرانات در این مراسم، کتابخانه شهدای امامه را یکی از کتابخانه های  فعال شهرستان در حوزه های مختلف برنامه های فرهنگی بر شمرد و گفت : استقبال اهالی امامه از مسابقات فرهنگی با توجه به جمعیت این روستا، نسبت به سایر کتابخانه های شهرستان چشمگیر است و این امر مرهون زحمات مسئول کتابخانه و توجه اهالی به ترویج فرهنگ مطالعه است و به همین دلیل این روند قابل تقدیر است.

محسنی همچنین از دهیار و اعضای شورای اسلامی روستا نیز بابت همکاری ها و حمایتهای گسترده از کتابخانه و توجه به برنامه های فرهنگی برگزار شده تقدیر و تشکر کرد.

در بخش دیگری از این مراسم، میر محمد میگونی عضو انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، در خصوص تاریخچه روستای امامه و توجه به گسترش  مطالعه و راههای ترویج آن برای حاضرین در مراسم سخنانی ایراد فرمودند و کتابهایی که در این خصوص تالیف شده اند را معرفی کردند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ