امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
kgkh
به میزبانی کتابخانه عمومی ولایت برگزار شد: دومین نشست منطقه ای هم اندیشی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان تهران با حضور معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران ؛دومین نشست منطقه ای هم اندیشی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان تهران به میزبانی کتابخانه عمومی ولایت قرچک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، صبح امروز (سه شنبه ۲۴ اردیبهشت) دومین نشست هم اندیشی  نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی با حضور اسماعیل جانعلی پور معاون اداره کل کتابخانه های استان تهران، مریم تاجیک، مسئول روابط عمومی، پروین بینشیان، کارشناس فرهنگی اداره کل، روسای ادارات و کتابداران شهرستان های قرچک، ورامین، پیشوا و پاکدشت در کتابخانه عمومی ولایت شهرستان قرچک  برگزار شد.

در ابتدای جلسه آمنه بیات؛ رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک ضمن عرض خیر مقدم؛ گام برداشتن برای برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را توفیق الهی عنوان کرد و افزود: فعالیت برای جشنواره رضوی یک کار اعتقادی است؛ و اکنون بسیار خوشحالم که توفیق خدمت به امام رضا(ع) با میزبانی این نشست نصیب ما شد.

سپس اسماعیل جانعلی پور معاون اداره کل برگزاری اینگونه جشنواره ها را فرصتی مناسب برای انتقال فرهنگ دینی به جامعه و به ویژه نسل جوان دانست و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مناسب برای بها دادن  به امر پسندیده کتابخوانی در قالب مطالعه کتاب‌های موثر و مفید در ارتباط با هشتمین امام همام حضرت امام رضا (ع) و آشنایی با ابعاد مختلف زندگی و سیر و سلوک آن حضرت است و چه توفیقی از این بالاتر که از مسیر کتاب و کتابخوانی همه اقشار جامعه را بتوان مخاطب قرار داد.

به گفته جانعلی پور، برگزاری جلسات هم اندیشی جشنواره با حضور تمام مسئولان کتابخانه ها در استان، برگزاری جلسات مشترک با نهادها و دستگاه‌ها، بانک‌ها و سایر حوزه‌ها در سطح مدیران ارشد برای به جلب نظر، همکاری و مشارکت مادی آنها، توجه ویژه به ظرفیت عظیم مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه برای برگزاری موفق و پرشور جشنواره، از مهم‌ترین اقداماتی است که از سوی اداره کل کتابخانه ها در حال اجراست.

وی افزود: در همین راستا نشست های هم اندیشی در چهار ناحیه شمال، شرق، غرب و جنوب استان با حضور روسای ادارات و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان ها برنامه ریزی شده که امروز شاهد دومین نشست با حضور چهار شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت هستیم.

در ادامه پروین بینشیان؛ کارشناس فرهنگی اداره کل به تبیین و تشریح شیوه نامه اجرایی نهمین جشنواره کتابخوانی پرداخت و گفت: منابع جشنواره برای تمام کتابخانه ها ارسال شده است و امروز نیز برگه های مسابقه و نقاشی توزیع خواهد شد.

سپس مریم تاجیک، مسئول روابط عمومی اداره کل ضمن تشریح شیوه اطلاع رسانی و تبلیغات نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی  در استان گفت: اداره کل کتابخانه ها با ارسال اقلام تبلیغاتی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی برای تمام کتابخانه های عمومی استان بسترهای لازم جهت شروع این دوره از جشنواره را فراهم کرده که به امید خدا با تبلیغات گسترده و انعکاس مناسب اخبار و فعالیت ها با همت مسولان و کتابداران عزیز شاهد حضور حداکثری عموم علاقمندان خواهیم بود.

معاون اداره کل در پایان این نشست از روسای ادارات و مسئولین کتابخانه ها خواست تا با برقراری ارتباط با امامان جمعه، فرمانداران و مراکز فرهنگی در جهت هر چه باشکوه تر برگزار شدن این جشنواره و تبلیغات مثمرثمر اهتمام ورزند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ