امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
تغییر و تحول در کتابخانه علامه طباطبایی قابل رویت است مسئول اجتماعی ناحیه ۲ شهرداری منطقه ۴ تهران گفت: تغییر و تحول در کتابخانه علامه طباطبایی تهران قابل رویت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ حکیمه صفایی در حاشیه برنامه کتابخانه گردی که به مناسبت سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد، اظهار داشت: کتابخانه علامه طباطبایی در پارک مجیدیه قرار دارد و من کاملا به این محیط اشراف دارم.

وی افزود: تلاش و کوشش نهاد کتابخانه های عمومی و کارمندان کتابخانه علامه طباطبایی قابل تقدیر است .

صفایی با بیان اینکه محله شمس آباد و مجیدیه جمعیتی بالغ بر ۶۳ هزار نفر دارد و نیازمند فضاهای فرهنگی است، گفت: کتابخانه علامه طباطبایی وسعت کمی دارد و امیدواریم با تدابیری که اندیشیده می شود در سال آینده وسعت این کتابخانه افزایش یابد و مجموعه های فرهنگی در بوستان مجیدیه بیشتر شود .

وی با بیان اینکه کتابخانه ها محیطی امن و قابل استفاده برای کتاب برای خانواده ها هستند، خاطر نشان کرد: راه اندازی بخش کودک و نوجوان این کتابخانه با چیدمان منحصر به کودکان کاری کارشناسی است و مشخص است که بعد از نیاز سنجی این بخش به کتابخانه اضافه شده است.

 مسئول اجتماعی ناحیه ۲ منطقه ۴ شهرداری تهران همچنین درباره برنامه کتابخانه گردی اظهار داشت: این برنامه‌ها موجب جذب مخاطبان به کتابخانه‌ها می‌شود.

 وی ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک کشور از نظر سرانه مطالعه ارتقاء یافته و برنامه ریزی های مناسبی در این حوزه انجام شود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ