امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
یبش
با حضور اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان؛ کارگاه آموزشی «بایدها و نبایدهای رابطه زناشویی» برگزار شد کارگاه آموزشی «بایدها و نبایدهای رابطه زناشویی» ویژه اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان با تدریس مهدی ملک محمد، مدرس کارگاه های روان شناسی و مهارت های زندگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، دور ششم کارگاه‌های آموزشی ویژه اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان با عنوان «بایدها و نبایدهای رابطه زناشویی» با مشارکت مرکز مشاوره خدمات بیدار به مدیریت محمود گلزاری، با تدریس مهدی ملک محمد، مدرس کارگاه های روان شناسی و مهارت های زندگی یکشنبه ۱۲ اسفند ماه در سالن اجتماعات فرهنگسرای قلم برگزار شد.

در ابتدای کارگاه مهدی ملک محمد، مدرس کلاس، اشتباه در زمان انتخاب همسر و روابط فرازناشویی چه از سوی مرد و چه از سوی زن را از دلایل نا به سامان شدن وضعیت یک خانواده عنوان کرد.

وی در خصوص مشکلات زناشویی و راهکارهای حل آن ها گفت: بیش از ۹۰ درصد روابط آسیب زا هستند. روابط پر آسیب زناشویی قابل حل است و اولین راهکار حل آن شناخت تفاوت های جنسیتی است. فرهنگ و آداب و رسوم خانواده ها، توارث، تربیت و تجارب فرد تفاوت های دیگری است که در روابط بین دو نفر مشاهده می شود.

مدرس کارگاه های روان شناسی و مهارت های زندگی درباره روش های مواجه با مشکلات گفت: در برخورد با تفاوت ها باید قاطعانه رفتار کرد. باید به همسر خود احترام بگذاریم اما اجازه ندهیم به ما بی احترامی کند.

وی ادامه داد: اولین روش در برخورد قاطعانه، شناخت خود، ویژگی های همسر و تفاوت های بین خود و همسر است. در گام بعد تفاوت ها را روی کاغذ لیست می کنیم و جلوی آنها صفات تغییرپذیر و تغییرناپذیر را بیان می کنیم، سپس با برنامه ریزی و برقراری ارتباط مثبت کلامی و غیرکلامی صفات تغییرپذیر را اصلاح می کنیم.

بخش دوم این کارگاه که از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۷ ادامه داشت به ارائه مشاوره فردی توسط مهدی ملک محمد، استاد کارگاه اختصاص یافت.

گفتنی است، دوره نخست کارگاه های آموزشی شهرستان بهارستان به دنبال برگزاری نخستین نشست فوق العاده شورای معاونین نهاد در این شهرستان در قالب پنج دوره با عنوان های «پیشگیری از طلاق» با تدریس محمود گلزاری، استاد دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، دوره آموزشی «شادی افزایی، غم زدایی» با تدریس مهدی ملک محمد و کارگاه آموزشی «مدیریت استرس» در مرداد ماه سال جاری برگزار شد. دور دوم کارگاه های آموزشی ویژه اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان نیز با عنوان «کارگاه‌های خودتوانمندسازی و مشاوره برای کاربران کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان» با حضور اساتید برجسته حوزه روان شناسی در شش ماه دوم سال جاری به صورت رایگان برگزار شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ