امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
1
طرح کتابخانه گردی باعث جذب و انس افراد با کتاب است دبیر کار و فناوری دبیرستان تزکیه با حضور در کتابخانه شهید مطهری قرچک اجرای طرح کتابخانه گردی را موجب جذب افراد با کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، منصوره دانشمندی به همراه دانش آموزان دبیرستان تزکیه با حضور در تزکیه با حضور در کتابخانه شهید مطهری قرچک اجرای طرح کتابخانه گردی را موجب جذب افراد با کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.

دانشمندی در خصوص اجرای طرح کتابخانه گردی گفت: لفظ کتابخانه گردی بسیار جذاب است و خاطرات شیرین یک گردش علمی فرهنگی را در ذهن متبادر می نماید، این اقدام برای من و دانش آموزان بسیار لذتبخش  بود.

وی در خصوص راهکارهای ترویج کتابخوانی اظهار داشت: برنامه های معرفی کتاب، نشست های کتابخوان موجب ایجاد علاقه در دانش آموزان شده است و بهتر است این روند ادامه داشته باشد دانشمندی علاوه بر در دسترس بودن کتب خوب وغنی شدن منابع کتابخانه ها، برگزاری مسابقات کتابخوانی را از دیگر راه های ترویج کتابخوانی دانست.

گفتنی است در این بازدیدضمن توضیحاتی در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی توسط کتابدار و معرفی کتاب برای آنان، تعدادی از  دانش آموزان نیز  کتاب های خوانده شده خود را برای دوستانشان معرفی و تجربیات خود از خواندن  به اشتراک گذاشتند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ