امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

متون عمومي
متون عمومي
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ شهدا ولی نعمتان انقلاب اسلامی هستند علی نیکنام،مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران گفت:شهدا ولی نعمتان انقلاب اسلامی هستند که باید یاد و راهشان همواره در نظام اسلامی زنده نگهداشته شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛علی نیکنام مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران ؛عصر روز چهارشنبه 22  اسفند ماه ؛همزمان با روز گرامیداشت شهدا با حضور در منزل شهید محمد حسینیان ضمن دلجویی از خانواده معظم شهید ؛سال جدید را پیشاپیش به آنها تبریک گفت.
وی هدف از این دیدار معنوی را که به همراه صبا صدرایی مسئول کتابخانه عمومی ارغوان و  جمعی از کارشناسان اداره کل انجام شد ، تجدید بیعت با آرمانهای شهدا ، ارج نهادن به خانواده معظم شهدا و طلب دعای خیر برای آغاز یک سال کار و تلاش عنوان کرد.
وی گفت: عزت و افتخار کنونی جامعه اسلامی ما مدیون و مرهون خون شهدا و ایثارگری جانبازان و آزادگان است و به همین علت ما به عنوان خادمان مردم ، خود را موظف به حضور برای عرض تبرک سال نو و طلب دعای خیر برای آغاز یک سال کاری خود می دانیم.
در ادامه برادر شهید محسنیان ضمن تشکر از مدیر کل و کارشناسان جهت برنامه ریزی این دیدار گفت:برگزاری اینگونه دیدار های معنوی برای ما خانواده شهدا باعث دلگرمی و قوت قلب است؛با دیدن شما عزیزان روحیه ماتقویت می شود ؛وقتی می بینیم هنوز افرادی هستند که در ذهن؛ خاطره شهدا را به یاد دارند ما خوشحال می شویم؛چه برسد به دیدار و همنشینی با شما دوستان.

سپس مادر شهید محسنیان در خصوص صفات بارز اخلاقی فرزندش گفت: محمد فرزندی بسیار با محبت و با حیا بود،احترام به پدر و مادر از جمله مهمترین ویژگی های اخلاقی او بود؛ امیر از 5سالگی نماز میخواند و عضو بسیج شده بود.

شهید محمد محسنیان متولد 1345 بود وی سال 1367 در سن 22 سالگی در شب شهادت امام حسن مجتبی در منطقه مائوت عراق به شهادت رسید و در امامزاده علی اکبر چیذر به خاک سپرده شد.
گفتنی است در جریان این دیدار معنوی ، هدایایی نیز توسط علی نیکنام مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران به مادر و برادر این شهید اهدا شد.
بيشتر
نسخه قابل چاپ