امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
2

3

4

5

1
سردار علی اصغر افخمی: تعامل نهادها موجب هم‌افزایی منابع در عرصه ترویج کتابخوانی می‌شود سردار علی اصغر افخمی معاون طرح و برنامه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران شنبه 18 اسفند در طرح کتابخانه گردی در کتابخانه های عمومی تازه تاسیس میهمان کتابخانه باباطاهر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ سردار علی اصغر افخمی در ارتباط با این طرح که برای دومین سال به صورت متوالی برگزار می شود گفت: بر اساس آمارهایی که ارائه می شود، سرانه کتابخوانی و به طور کلی مطالعه در کشور ما و بین مردممان متاسفانه در سطحی پایین ارزیابی می شود. هر برنامه ای که ما برای آشنایی و الفت دادن مردم به مطالعه و به خصوص کتابخوانی پیش بینی و اجرا کنیم، قطعاً مفید فایده خواهد بود. به ویژه اختصاص و نامگذاری روزهای سال به چنین مواردی بسیار سودمند خواهند بود.ضرورت دارد چنین طرح هایی به طور ویژه در رسانه ها و برنامه های پر مخاطب تلویزیون اطلاع رسانی شود تا بیشتر مورد استقبال قرار بگیرد و افراد بیشتری بتوانند از این فرصت برای آشنایی با فعالیت های فرهنگی در کتابخانه ها بهره ببرند. در صورتی که رسانه های ارتباط جمعی در این زمینه اهتمام لازم را به خرج دهند، قطعاَ بازخوردهای مطلوب تری را نیز در برنامه ریزی چنین فعالیت هایی خواهیم داشت.

افخمی معاون طرح و برنامه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین در خصوص لزوم تعامل میان نهادها در عرصه ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه تصریح کرد: همه ارگان ها و نهادهای کشور در عرصه مطالعه و فرهنگ کتابخوانی  موثر و ذینفع هستند و هیچ دستگاهی نباید خود را از این امر مستثنی بداند. تمامی سازمان ها و نهادها به ویژه آموزش و پرورش باید خود را از مخاطبین اصلی چنین طرح هایی بدانند و تا حد ممکن باید به حمایت از فعالیت ها در ترویج مطالعه اهتمام نشان دهند. قدر مسلم همکاری و تعامل میان دستگاه ها و نهادهای مختلف می تواند در سرعت بخشیدن به روند افزایش سرانه مطالعه و ترویج کتابخوانی درکشور کمک شایان توجهی کند و به نوعی هم افزایی نیروها و منابع  در این زمینه منجر شود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ