امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
ضصض

ضصث

ثقف

غفت
با هدف تسریع در روند ساخت پروژه خیرسازکتابخانه دماوند صورت گرفت؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران با فرماندار شهرستان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران با هدف تسریع در روند ساخت کتابخانه خیرساز  دماوند با فرماندار شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی تهران، پیرو دعوت فرماندار شهرستان جهت تعیین تکلیف پروژه نیمه کاره کتابخانه خیر ساز مهندس پیمان ؛ظهر روز گذشته(دوشنبه 26 فروردین) مدیرکل کتابخانه های عمومی  استان تهران با فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که با حضور مجید صفری ،فرماندار شهرستان؛حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی ،امام جمعه شهر دماوند؛ عباس صفری،شهردار شهرستان ،علیرضا خالق دوست،رئیس اداره راه و شهرسازی شرق استان تهران ؛حسین محمدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و مریم تاجیک ؛مسئول روابط عمومی اداره کل در دفتر فرمانداری شهرستان دماوند صورت گرفت، علی نیکنام، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ضمن تقدیر از عنایت ویژه فرماندار نسبت به وضعیت کتابخانه های عمومی، ابراز امیدواری کرد که با مساعدت و همکاری مدیران و مسئولین مربوطه شاهد رفع مسائل موجود در ساخت کتابخانه خیرساز مهندس پیمان  شهرستان باشیم.

نیکنام، کمبود فضای کتابخانه ای را یکی از مسائل و مشکلات عمده پیش روی کتابخانه های عمومی شهرستان برشمرد و اظهار داشت: بر اساس سند چشم انداز نهاد کتابخانه های عمومی کشور در شهرستان دماوند8 باب کتابخانه مورد نیاز است که در حال حاضر تنها 4 باب کتابخانه در شهرستان به ارائه خدمت می پردازند؛ تکمیل و بهره برداری کتابخانه خیر ساز مهندس پیمان در گرو تخصیص اعتبار مربوطه و تایید نقشه کتابخانه از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است.

مجید صفری ، فرماندار شهرستان دماوند نیز در این دیدار از دغدغه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در خصوص حل مسائل و مشکلات مربوط به حوزه کتاب و کتاب خوانی در شهرستان تشکر کرد و بر پی گیری رفع موانع و کاستی های موجود در پروژه نیمه کاره کتابخانه خیرساز مهندس پیمان شهرستان دماوند تاکید کرد.

صفری، اظهار داشت: پیرو مصوبات جلسه شورای توسعه استان در خصوص پروژه کتابخانه خیرساز مهندس پیمان شهرستان ؛در سال جدید تامین اعتبار مربوطه از سوی شهرداری صورت گرفته و پس از تحویل این پروژه از سوی سازمان شهرسازی تلاش می کنیم با انجام پیگیری های لازم ؛ این کتابخانه در سال جاری تکمیل و تحویل نهاد کتابخانه های عمومی کشور شود.

در پایان این دیدار مقرر شد نقشه کتابخانه از مهندس پیمان خیر کتابخانه ساز شهرستان تحویل گرفته شود و پس از تایید نقشه از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور جهت ساخت تحویل شهرداری شهرستان گردد.
گفتنی است پس از پایان این دیدار علی نیکنام،مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه حسین محمدی،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با حضور در کتابخانه عمومی کوثر با کتابداران کتابخانه دیدار و گفتگو کرد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ