امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
سیب

سیب
در نخستین جلسه دبیرخانه طرح ملی کتابخانه گردی استان تهران مطرح شد؛ دعوت از مسئولان  و مردم استان برای شرکت در طرح کتابخانه گردی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در نخستین جلسه دبیرخانه طرح ملی کتابخانه گردی از مسئولان  و مردم این استان برای شرکت در طرح کتابخانه گردی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران ، نخستین جلسه هم اندیشی بررسی آیین نامه اجرای طرح کتابخانه گردی در سال 97 با حضور علی نیکنام،مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران،اسماعیل جانعلی پور معاون ،روسای اداره و کارشناسان در دفتر مدیر کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد..

علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با تشریح و تبیین مفاد دستورالعمل ارسالی طرح ملی کتابخانه گردی اظهار داشت: اگر قرار باشد توسعه همه‌جانبه‌ای در حوزه فرهنگ در کشور اتفاق افتد باید به کتاب و کتابخوانی توجه بیشتری شود. رفت‌وآمد به کتابخانه‌ها باید به رویه و رفتاری ارزشمند تبدیل شود و ضروری است همه مسئولان، مردم و رسانه‌ها به این موضوع بپردازند.

نیکنام افزود:کتابخانه‌های عمومی وظیفه مهم اطلاع‌رسانی و زمینه‌سازی مناسب برای ترویج کتابخوانی و تحقق عدالت در دسترسی به کتاب و کتابخانه را برعهده دارند، بر این اساس در سال گذشته هفدهم اسفندماه، طرح کتابخانه گردی در کتابخانه های منتخب استان برگزار شد که با استقبال حداکثری مردم و مسئولان روبه رو شدیم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران تصریح کرد:بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته امسال نیز روز شنبه 18 اسفند طرح کتابخانه گردی اجرا خواهد شد و كتابخانه هاي جديدالتاسيس و بازگشايي شده، در سال جاري هدف طرح كتابخانه گردي امسال خواهند بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در خاتمه از تمامی مدیران ،مسئولان و آحاد مردم استان تهران  برای شرکت و حضور در این طرح دعوت کرد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ