امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
صثق
1397/9/13 سه‌شنبه بازدید دانش آموزان دبستان پسرانه بینا از کتابخانه عمومی شهدای گمنام شهرستان پردیس با هدف آشنایی با کتاب و کتابخانه و ایجاد انگیزه مطالعه، دانش آموزان دبستان پسرانه بینا از کتابخانه عمومی شهدای گمنام شهرستان پردیس بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ با هدف آشنایی با کتاب و کتابخانه و ایجاد انگیزه مطالعه، 20 نفر از دانش آموزان دبستان پسرانه بینا از کتابخانه عمومی شهدای گمنام شهرستان پردیس بازدید کردند.

در این بازدید دانش آموزان ضمن آشنایی با بخش ‌های مختلف کتابخانه با شرایط عضویت، نحوه جستجو و امانت کتاب و پیدا کردن کتاب از قفسه آشنا شدند.

 در ادامه دانش ‌آموزان با حضور در بخش کودک، به دلخواه از بین کتاب ‌های داستان کتابی را انتخاب کردند و پس از مطالعه، چند نفر از آن ها داستان را خلاصه گویی کردند.

شیرین قلیخانی کتابدار کتابخانه گفت: در این شیوه دانش ‌آموزان مطالعه در کتابخانه را به صورت گروهی تجربه می ‌کنند و با خلاصه ‌گویی داستان، فن بیان آنها تقویت می‌ شود.

گفتنی است کتابخانه عمومی شهدای گمنام در هفته کتاب هر روز میزبان دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی جهت آشنایی با کتابخانه، کتاب و کتابخوانی بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ