امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

بيشتر
متون عمومي


 
بيشتر

با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار شد: نشست قصه گویی در دبستان امام جعفر صادق(ع) به همت لیلا فاطمی کلش ،کتابدار کتابخانه عمومی ولیعصر (عج) ورامین و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نشست قصه گویی در دبستان دخترانه امام جعفرصادق (ع) 2شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، به همت لیلا فاطمی کلش ، کتابدار کتابخانه ولیعصر (عج) در ادامه سلسله نشست های قصه گویی ادبیات کهن فارسی برای کودکان، نشست قصه گویی از دو کتاب "کلیله و دمنه " و "بوستان سعدی"   با حضور جمعی از دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی ، معلم و معاون مدرسه در دبستان امام جعفرصادق (ع) برگزار شد.

در این نشست فاطمی کلش پیش از قصه گویی به شرح زندگی ، احوال و آثار سعدی اشاره داشت و  به بیان پیشینه کتاب کلیله و دمنه پرداخت.

در این جلسه از کتاب کلیله و دمنه بازنویسی داود لطف اله   دو داستان  " وفای به عهد" و داستان " دزد و دیو" برای دانش آموزان بازخوانی شد و سپس پیرامون مضامین عبرت آموز داستان ها با دانش آموزان بحث و گفتگو انجام شد.

 در ادامه فاطمی با بیان شرح مختصری  از زندگی و آثار سعدی شاعر قرن هفتم  به بازخوانی  چند داستان از " بوستان " سعدی بازنویسی حسین استاد ولی پرداخت. داستان هایی از باب " قناعت" ، " احسان"  و باب " عالم تربیت" .  سپس از دانش آموزان خواست تا برداشت های خود را از حکایتهای کوتاه سعدی بیان کنند.

وی در ادامه برای دانش آموزان از تفاوتهای دو کتاب کلیله و دمنه و  بوستان برای آنان بیاناتی را ارائه داد. اینکه کلیله و دمنه  کتابی است به نثر فارسی و تمامی داستان های آن از زبان حیوانات بیان شده است و بوستان کتابی است به نظم که در آن حکایتهایی از زندگی اجتماعی قرن هفتم هجری به صورت نظم و شعر بیان شده است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ