امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
طز

شسی
1397/9/13 سه‌شنبه بازدید دانش آموزان دبستان پسرانه رودکی از کتابخانه عمومی شهدای گمنام دانش آموزان دبستان رودکی شهرستان پردیس از بخش های مختلف کتابخانه عمومی شهدای گمنام شهرستان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران ؛تعداد 47 نفراز دانش آموزان دبستان پسرانه رودکی به منظور آشنایی با کتابخانه و خدمات ارائه شده به مخاطبین ،  از کتابخانه عمومی شهدای گمنام بازدید کردند و به عضویت کتابخانه در آمدند.

در این بازدید علمی دانش آموزان با بخش های مختلف کتابخانه آشنا شدند  و شیرین قلیخانی کتابدار کتابخانه برای دانش آموزان در خصوص نحوه جستجوی کتاب و خدمات مرجع، نحوه ی عضویت، انواع خدمات و انواع منابع در کتابخانه، شبکه کتابخوانان حرفه ای و نرم افزار جستجوی منابع در کتابخانه توضیحاتی ارائه کرد.

قلیخانی افزود  : با توجه به اینکه سال های دوران ابتدایی بهترین فرصت برای عادت به مطالعه است و به منظور ایجاد انگیزه مطالعه و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی و همچنین پر کردن اوقات فراغت کودکان و دانش آموزان، کتابخانه در طول سال میزبان بازدیدهای مختلف از مقاطع مختلف تحصیلی دانش ‌آموزان بوده و سعی نموده در ترغیب و علاقه مند کردن دانش ‌آموزان به کتاب و کتابخوانی تلاش بیشتری را با همکاری آموزش و پرورش انجام دهد.

گفتنی است کتابخانه عمومی شهدای گمنام در هفته کتاب هر روز میزبان دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی  جهت آشنایی با کتابخانه، کتاب و کتابخوانی می باشد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ