امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
ةي

ةي

ظطز

یاذ
1397/9/13 سه‌شنبه با حضور مسئولین شهرستان برگزار شد: مراسم نکوداشت شهید احمد آقاخانی به همراه رونمایی از کتاب ( مرد میدان  ) در پاکدشت به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاکدشت مراسم نکوداشت شهید احمد آقاخانی به همراه رونمایی از کتاب مرد میدان اثر محمودرضا پیرهادی در سالن کتابخانه امام جعفر صادق (ع) انجام شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ با حضور محمد کارخانه رئیس اداره کتابخانه های عمومی پاکدشت، مجید درویشی فرمانده سپاه پاسداران شهرستان پاکدشت ، محمود رضا پیرهادی نویسنده کتاب مرد میدان (زندگینامه شهید احمد آقا خانی ) و با حضور پدر و مادر معظم شهید آقاخانی، قاسم بور بور همرزم شهید و اعضای خانواده های شهدا و سایر علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی، جلسه نکوداشت شهید احمد آقا خانی از شهدای گلگون کفن شهر خاتون آباد این شهرستان در سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع) برگزار شد.

محمد کارخانه رئیس اداره کتابخانه های عمومی پاکدشت در مراسم رونمایی از کتاب "مردمیدان" که به زندگانی شهید آقاخانی پرداخته است،گفت: ادارهکتابخانه های عمومی پاکدشت در حرکتی جهادی اقدام به گردآوری آثار شهدانموده است و این آثار مهم را در سری کتاب" مرد میدان" جمع آوری می کند.
وی افزود: این مهم با هدف ثبت یادگاری های شهدای شهرستان به خصوص شهدایی که گمنام مانده اند ایجاد می شود.
کارخانه گفت: به دیدار برخی از خانواده شهدا که می رویم با ما که درد ودل می کنند می گویند سالهاست که کسی حتی برای پرسیدن حال ما به در اینخانه نیامده است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی پاکدشت افزود: در جلسه انجمن شهرستان کهبه ریاست فرمانداربرگزار شد، این مهم را بیان کردم و ایشان ما راحمایت کردند. با این حمایت اقدام به جمع آوری مجموعه خاطرات شهدا نمودهایم و در اولین گام کتاب شهید آقا خانی را با کمک نویسنده چیره دستشهرستان آقای پیر هادی آماده چاپ کردیم.
وی بیان کرد: مسئله ی که باعث به تاخیر افتادن رونمایی از این کتاب شد،هزینه چاپ آن است که امید داریم در این مسیر مسئولان ما را یاری کنند تادعای خیر شهدا شامل حال همه شود.
کارخانه تصریح کرد: بسیاری از شهدای گرانقدر شهرستان فرمانده گردان وگروهان هستند، به همین دلیل انتظار می رود در مسیر چاپ و نشر خاطرات شهداسپاه پاکدشت یاری بیشتری نماید تا بتوانیم این گنجینه های عظیم انقلاب رابه نسل جدید به درستی منتقل کنیم. 
تفکر بسیجی است که به معنای واقعی تفکر خواستن و توانستن را معنا می کند

مجید درویشی فرمانده سپاه پاکدشت در مراسم رونمایی مجموعه کتاب "مرد میدان"  اظهار کرد: بسیجیان همیشه دل در گرو نظام دارند و این تفکر بسیجی است که به معنای واقعی تفکر خواستن و توانستن را معنا می کند که انشاالله این تفکر در جامعه فراگیر شود.
وی افزود: در این جلسه به پاس داشت مقام شامخ شهدا و تاسی از سیره و روششهدا حضور یافته ایم.
درویشی افزود: بهترین الگویی که نسل امروز می تواند برای طی نمودن راه تعالی از آن بهره مند شود همان راه شهداست که امروز از این گنجینه والا می توانند استفاده کنند؛ گنج به راحتی به دست نمی آید و باید برای به دست آوردنش تلاش کنیم.
وی بیان کرد: دوری از تفکر انقلابی و فرهنگ جبهه باعث شده در برخی جاها دچار مشکل شویم، امروز کوچه ی در ایران نیست که مزین به نام شهید نباشد زیرا خانواده همان شهید در کوچه زندگی می کنند، انقلاب اینگونه به پیروزی رسید.
وی گفت: شهرستان پاکدشت ۴۵۰ شهید دفاع مقدس و ۶۸ شهید مدافع حرم دارد کهاین خود نشان دهنده ظرفیت والای فرهنگی در شهرستان است و باید از آن بهرهبرد.
درویشی در ادامه به سخنان رئیس اداره کتابخانه های عمومی پاکدشت اشاره کرد و گفت: سپاه پاکدشت این آمادگی را دارد در مسیر اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت یاری رسان اداره کتابخانه ها برای تبیین خاطرات شهدا و سیره عملی شهدا برای انتقال به نسل جوان باشد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ