امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
شسی

ظطز
1397/9/14 چهارشنبه با حضور مسئولین استانی و شهرستانی صورت گرفت: تجلیل از رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان همزمان با مراسم اختتامیه هفته فرهنگی شهرستان اسلامشهر از رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ در مراسم اختتامیه هفته فرهنگی شهرستان اسلامشهر که با حضور سیده فاطمه ذوالقدر نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، مصطفی کواکبیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان اسلامشهر، شهرداران، بخشداران و سایر مسئولین شهرستان در سالن سینما فجر برگزار شد از مجید جعفری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تجلیل بعمل آمد.

سیده فاطمه ذوالقدر در اختتامیه هفته فرهنگی اسلامشهر طی سخنانی بر ترویج فرهنگ کتابخوانی تاکید کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه ها، جشنواره ها و همایش های مختلف فرهنگی سبب بالندگی فرهنگی می شود.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: در کمیسیون فرهنگی مجلس سعی می کنیم، برای همه هنرمندان بودجه های خوبی تعیین شود و اخیرا نیز اعضاء کمیسیون فرهنگی و نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی جلسه خوبی را با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و معاون مالی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتند، که در این جلسه مشکلات فرهنگی استان مطرح شد.

در ادامه فرماندار با بیان اینکه در مطالعه کتاب و اشاعه فرهنگ کتابخوانی باید استقامت داشت، افزود: ارزش و اهمیت کتاب باید مورد توجه قرار گیرد و کتاب هایی با محتوای مطالب ارزنده در خدمت افراد قرار گیرد.

وی تصریح کرد: کتاب غذای روح انسان است پس باید روح را با کتاب های پرمحتوا و سودمند تقویت کرد و از غذای روح غافل نشد.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب و تاثیر آن بر زندگی فردی و اجتماعی افراد گفت: باید تدابیر هوشمندانه ای در خصوص ترویج فرهنگ کتابخوانی به کار گرفته شود.

در خاتمه این مراسم از تلاش ها و برنامه های فرهنگی مجید جعفری رئیس اداره کتابخانه های عمومی اسلامشهر در هفته فرهنگی و هفته کتاب توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندار و سایر مسئولان شهرستانی اسلامشهر تجلیل شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ