امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

متون عمومي
متون عموميبا حضور جمعی از مسئولان؛ مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی رباط کریم برگزار شد مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی رباط کریم با حضور جمعی از مسئولین در دفتر فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران،صبح امروز (یکشنبه 25فروردین) مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی  شهرستان رباط کریم با حضور سید مهدی ساداتی ، فرماندار؛حجت الاسلام حسن نوروزی، نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی ؛علی نیکنام ،مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران ؛داود ایمانی کیا،رئیس اداره همکاری ها و مشارکت ها و جمعی از مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان در دفتر فرمانداری رباط کریم برگزار شد.

فرماندار شهرستان در این مراسم ضمن تشکر از حضور مستمر و مثمر ثمر مدیر کل کتابخانه های استان در جلسات انجمن شهرستان ؛ از فعالیتهای انجام شده در حوزه کتابخانه های عمومی رباط کریم در دوره مدیریت شبنم میرزایی تقدیر کرد.

وی نظم،آرامش و اخلاق خوب را از جمله مهم ترین شاخص های موفقیت کتابخانه های عمومی شهرستان بر شمرد و گفت:در بازدیدهایی که از کتابخانه داشتیم شاهد ابراز رضایت مردم از حضور در کتابخانه ها بودیم که این رضایت مخاطبان جای تشکر دارد.

فرماندار شهرستان ؛میرزایی رئیس سابق اداره کتابخانه ها را مسئولی خوب و پرتلاش توصیف کرد و برای خانم زارعین رئیس جدید شهرستان ابراز موفقیت کردند.

سپس علی نیکنام؛مدیر کل کتابخانه های عمومی استان از حسن نظر و توجه فرماندار شهرستان به حوزه کتاب و کتابخوانی تقدیر کرد و گفت:خانم میرزایی از انتهای سال 93 در خوزه ریاست شهرستان مشغول به کار شدند و در این مدت زحمات زیادی متحمل شدند،وی جزو روسایی بودند که خوب تلاش کردند و اقدامات  مفید ایشان برای کتابداران و اعضای کتابخانه های شهرستان ملموس تر است.

نیکنام ، از حضور در جمع کتابداران ابراز خوشحالی کرد و ادامه داد: از زحمات و تلاشهای شبنم میرزایی، در ایام مسئولیتش تشکر می کنم و برای الهه زارعین ، رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی رباط کریم نیز آرزوی موفقیت دارم.

وی افزود: تعمیرات کتابخانه های شهرستان یکی از اقدامات خوبی بود که با پیگیری ایشان به سرعت آغاز و به اتمام رسید که پس از شاداب سازی فضای کتابخانه ها شاهد افزایش عضو و مراجعه بیشتر اعضا و توسعه کتابخوانی در شهرستان بودیم.

نیکنام تصریح کرد:به دلیل مشکلات شخصی ؛ خانم میرزایی تمایل به رفتن داشتند و با اصرار ایشان ما به دنبال جایگزین فردی از میان خود همکاران کتابخانه شهرستان بودیم که در نهایت خانم زارعین با توجه به مدرک تحصیلی مرتبط و تجربه خوبشان در کتابخانه های شهرستان جهت این پست انتخاب شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در ادامه سخنانش به برنامه های متنوع فرهنگی اجرا شده در کتابخانه ها اشاره کرد و گفت:در حال حاضر برنامه ها و مسابقات متنوعی در تمام رده های سنی برای اعضا در کتابخانه ها اجرا می شود که جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از مهم ترین آنهاست که از چند روز قبل آغاز شده است ؛سال گذشته نیز مشارکت خوبی از سوی اعضای کتابخانه و عموم مردم در این مسابقه ملی را شاهد بودیم که امیدورام با مساعدت و همراهی شما و دیگر مسئولین شهرستان شاهد حضور حداکثری مردم در این مسابقه ملی باشیم.

در ادامه حجت الاسلام حسن نوروزی، نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت:در چند ماه گذشته مصوبات خوبی در برنامه توسعه استان در حوزه فرهنگی برای این شهرستان به تصویب رسیده که ساخت کتابخانه مرکزی در شهرستان پرند یکی از آنهاست .

وی از رئیس جدید کتابخانه های عمومی شهرستان خواست تا نسبت به برقراری ارتباط مستمر با فرماندار ،نمایندگاه مجلس و دیگر مسئولین شهرستان اهتمام ورزد تا شاهد رشد و توسعه هر چه بیشتر فرهنگ کتابخوانی در شهرستان باشند.

در ادامه این مراسم حکم مسئولیت اداره کتابخانه های عمومی رباط کریم به الهه زارعین رئیس جدید کتابخانه های عمومی شهرستان اهدا شد و از زحمات شبنم میرازیی رئیس پیشین شهرستان نیز با اهدای لوح تقدیر و هدیه از سوی مدیر کل کتابخانه ها و کتابداران شهرستان تقدیر به عمل آمد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ