امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
سی
با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در شهرستان ورامین؛ کتابخانه های عمومی ورامین میزبان کودکان و نوجوانان شدند کتابخانه‌های عمومی شهرستان ورامین با هدف گسترش فرهنگ مطالعه میزبان اعضای کودک و نوجوان شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، کتابخانه های عمومی شهرستان ورامین با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی نظیر نشست قصه گویی، شعرخوانی، شاهنامه خوانی، معرفی کتاب، آموزش کاردستی و نشست کتابخوان کتابخانه ای و مدرسه ای میزبان کودکان و دانش آموزان شهرستان شدند.

نشست قصه گویی و شعرخوانی در کتابخانه ولیعصر(عج)

به همت صغری شفقتی کتابدار کتابخانه، با هدف تشویق کودکان به کتابخوانی نشست قصه گویی کتاب «نازک نارنجی» نوشته هلن لستر، «بره کوچولو و خوراکی ها» نوشته طاهره خردور، «آلوچه و سنگ» نوشته طاهره خردور از مجموعه قصه های جوراجور و شعرخوانی کتاب «پنج تا انگشت بودند که ...(شغل ها)» سروده مصطفی رحماندوست با حضور خردسالان مهد کودک نفس در بخش کودک کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) شهرستان ورامین برگزار شد و با اهدا کتاب از حضور مشتاق خردسالان تقدیر گردید.

گفتنی است کمک به پرورش قدرت بیان، عواطف و افکار، تقویت و پرورش نیروی تخیل، تحریک قوه ابتکار و ابداع و ایجاد علاقه به ادبیات و کتابخوانی از ویژگی‌هایی است که به‌واسطه شنیدن قصه در کودکان رشد می‌کند.

دبستان دخترانه طلوع اسلام شهرستان ورامین میزبان نشست کتابخوان شد

به همت فرشته وفائی مسئول و معصومه الیکایی کتابدار کتابخانه شهیدفتوحی شعار، نشست کتاب‌خوان ویژه کودکان و نوجوانان در دبستان دخترانه طلوع اسلام برگزار شد.

دراین نشست ۵ تن از دانش آموزان به معرفی کتاب پرداختند. مبینا شعبانی، ماندانا سهیلی، نرگس بهادریان، زینب منصوری و محدثه خانی به ترتیب کتابهای «خورشید در کوچ» نوشته مریم جمشیدی، «درطلوع آزادی» نوشته حمیدرضا شاه آبادی، «امام آمد» نوشته حمیدرضا شاه آبادی، «ملیکا مام عدالت» نوشته امین توکلی و «زیربار ستم زندگی نمی کنیم ...» نوشته حمیدرضا شاه آبادی را به دوستان خود معرفی کردند.

در پایان این نشست به معرفی کنندگان کتاب هدایایی تقدیم شد.

نشست کتابخوان ویژه کودکان در کتابخانه سیدالشهدا(ع)

به همت کتابداران کتابخانه، نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان در کتابخانه عمومی سیدالشهدا(ع) روستای محمدآباد عربها شهرستان ورامین برگزار شد.

در این نشست شش نفر از اعضا به معرفی کتاب پرداختند. فاطمه محمدی با معرفی کتاب "بره کوچولو وخوراکی ها" نوشته طاهره خردور؛ پروانه جعفری با معرفی کتاب "پرنده ای از گل" نوشته علی بابا جانی؛ بصیره جعفری با معرفی کتاب "گروه فالو" نوشته دونالدسدن جولیار؛ ندا احمدی با معرفی کتاب "جانی موش شهری" نوشته بئاتریکس؛ نازنین زهرا عرب پشتکوهی با معرفی کتاب "موریس وکتاب های پرنده" از ویلیام جودیس و محمد کارخانه یوسفی با معرفی کتاب "موهای تو خانه ماهی هاست " نوشته محمدرضا شرفی خبوشان تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

هشتمین جلسه شاهنامه خوانی در کتابخانه امام خمینی(ره)

به همت عبدالرضا اردستانیان مسئول کتابخانه و با هدف تشویق اعضای کتابخانه به مطالعه و ترویج ادبیات حماسی و اساطیری ایران، هشتمین جلسه شاهنامه خوانی با تدریس صدیقه جایروند، دکتری ادبیات در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) جوادآباد شهرستان ورامین برگزار شد.

در ابتدای جلسه که با حضور نوجوانان علاقمند برگزار شد استاد جایروند درباره آغاز داستان بیژن و منیژه و برائت استهلال مطالبی را بیان سپس خلاصه داستان تا گرفتار شدن بیژن در چاه توران را توضیح داد و ابیات آن توسط حاضرین بازخوانی شد.

گفتنی است جلسات شاهنامه خوانی هر هفته روزهای سه شنبه از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) جوادآباد شهرستان ورامین برگزار می شود.

نشست قصه گویی و کارگاه آموزش کاردستی در کتابخانه شهید فتوحی شعار

به همت فرشته وفایی مسئول کتابخانه شهید فتوحی شعار و طیبه نصیری کتابدار کتابخانه علامه قطب الدین رازی با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و تشویق کودکان به انس بیشتر با کتابخانه، نشست قصه گویی و کارگاه آموزش کاردستی با حضور اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی شهید فتوحی شعار ورامین برگزار شد.

در این مراسم که با استقبال کودکان  و نوجوانان ۶ تا ۱۲ ساله برگزار شد طیبه نصیری کتابدار کتابخانه علامه قطب الدین رازی با معرفی کتاب "جادوی کاغذ" نوشته یوکیکو کوروساوا و با هدف آموزش مفاهیم اولیه هندسه مانند مفهوم تقارن و پرورش و هماهنگی ذهن و دست کودکان به آموزش و ساخت کاردستی با کاغذ های رنگی پرداخت در ادامه سمیه سپهری از اعضای فعال کتابخانه به بازی های گروهی و حل معما با کودکان و نوجوانان پرداخت که مورد استقبال آنان قرار گرفت.

نشست قصه گویی و تصویرگری کتاب درکتابخانه ولیعصر(عج)

به همت صغری شفقتی کتابدار کتابخانه، نشست قصه گویی و تصویرگری کتاب "شنگال" نوشته کیومکلیر با هدف تشویق کودکان به کتابخوانی با حضور خردسالان ۵ ساله مهد کودک نفس در کتابخانه ولیعصر(عج) شهرستان ورامین برگزار شد.

گفتنی است کودکان با خواندن این کتاب یاد می گیرند که هر کدام از ما ویژگی ها و توانایی هایی داریم که فقط منحصر به خود ماست و همین تفاوت ها نقطه قوت ما در یک گروه است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ