امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
سیب

شسی
1397/10/11 سه‌شنبه برگزاری پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک به ریاست علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری قرچک برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با حضور علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، بهروز مشتاق رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، داود ایمانی کیا سرپرست اداره همکاری ها و انجمن های اداره کل کتابخانه های عمومی استان و سالومه خشوعی کارشناس امور همکاری ها، انجمن ها و سایر اعضاء در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک با بیان اینکه توجه به امر کتاب و کتابخوانی و تشویق مردم به مطالعه علاوه بر اینکه سبب خیر و منفعت اخروی می شودگفت: با آگاهی رسانی به مردم و افزایش دانش عمومی سبب پیشرفت زندگی اجتماعی عموم علاقمندان خواهیم شد و از بسیاری از مفاسد و جرائم جلوگیری می شود.

معاون سیاسی انتظامی فرماندری افزود: سرانه فضای مطالعاتی در شهرستان قرچک بسیار ناچیز است و اقبال مردم به همین امکانات اندک نشان می دهد مردم فهیم شهرستان قرچک اهل مطالعه بوده و این وظیفه سازمان های ذیربط است که شرایط مطالعاتی و کتابخوانی را با افزایش تعداد کتابخانه ها و منابع مناسب فراهم کنند.

جعفری ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در هفته کتاب تاکید کرد: توجه به کتاب باید همیشگی باشد و اجرای برنامه های فرهنگی در همه ایام سال باید در جهت تشویق مردم وجود داشته باشد و ختم به هفته کتاب نشود.

سپس آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک به اهم فعالیت های این اداره در طول هفته کتاب اشاره کرد و گزارشی از برنامه ها و نشست های نقد و بررسی کتاب، نمایشگاه های کتاب برگزار شده و منابع خریداری شده و ... ارائه کرد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک همچنین با تقدیر از شهرداری و شورای شهر به دلیل توجه به امر کتاب و مطالعه خواستار توجه ویژه شهرداری به بازسازی دیوار کتابخانه ولایت و همچنین ساخت کتابخانه مرکزی درخور مردم کتابدوست شهرستان قرچک شد.

در ادامه داود ایمانی کیا سرپرست اداره همکاری ها و انجمن های اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران درخصوص سرانه کتاب، امانت و فضای مطالعاتی شهرستان قرچک با توجه به استانداردهای ایفلا و سند چشم انداز 1404گزارشی ارائه کرد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ