امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
3

3
حسین فتاحی در بازدید از غرفه اداره کل کتابخانه ها عنوان کرد: معرفی منابع آئینی به کودکان امری ضروری است حسین فتاحی، نویسنده کتاب ۸ قصه از امام جواد(ع) در بازدید از غرفه اداره کل کتابخانه ها در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران بر معرفی منابع آئینی به کودکان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، عصر دیروز (یکشنبه ۸ اردیبهشت) حسین فتاحی، نویسنده کتاب "۸ قصه از امام جواد(ع)" با حضور در غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب درخصوص معرفی منابع خوب و ترویج کتابخوانی در کودکان تاکید کرد.

وی معرفی کتابهای جذاب به کودکان را امری مهم در نهادینه کردن کتابخوانی در این قشر عنوان کرد و گفت: کتاب مفید و جذاب با نثری ساده همراه با تصویرسازی مناسب سبب جذب کودک به مطالعه می شود، پدران و مادران باید در انتخاب کتاب برای کودک وسواس به خرج دهند تا کتابی مفید به فرزند خود معرفی کنند.

وی افزود: وقتی اولین کتابی که به کودک معرفی می شود جذاب و محتوی خوب و ساده ای داشته باشد، شوق خواندن در کودک دو چندان می شود و با استمرار این کار باارزش، فرزندی کتابخوان خواهیم داشت در این صورت است که سرگرمی کودک مطالعه کتاب می شود و از والدین می خواهد او را در این فضای کتابخوان حفظ کند.

فتاحی افزود: روانشناسان معتقدند تا سن ۸ سالگی کودک به هر شکل تربیت شود و هر الگویی بیاموزد، مسیر آینده خود قرار می دهد، کتاب تنها ابزاری است که می تواند به صورت غیر مستقیم راه های درست زندگی کردن را به کودک بیاموزد.کودک با خواندن کتاب احساس می کند خود راه را کشف کرده و چون انتخاب خود اوست بدون لج بازی آن مسیر را انتخاب می کند و اینجاست که اهمیت و ضرورت معرفی کتاب خوب و کتابخوان کردن کودکان مشخص می شود.

وی در پایان سخنانش با اشاره به اهمیت نگارش کتاب در حوزه کودک و نوجوان گفت: اگر می‌خواهیم در آینده جامعه‌ای در تراز دین و آموزه‌های اسلامی داشته باشیم باید برای کودکان و نوجوانان آثاری تالیف کنیم که بتواند آن‌ها را برای رسیدن به آن هدف پرورش دهد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ