امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
1
جای خالی بخش کودک در کتابخانه علامه طباطبایی پر شد «ملیحه مومنی» مسئول پیشین کتابخانه علامه طباطبایی راه‌اندازی بخش کودک این کتابخانه را فوق العاده توصیف کرد و گفت: جای خالیه بخش کودک در این کتابخانه پر شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران «ملیحه مومنی» که از سال ۷۲ مسئولیت کتابخانه عمومی علامه طباطبایی در محله مجیدیه شمالی را برعهده داشت در روز کتابخانه گردی پس از سالها بازنشستگی دوباره به این کتابخانه آمد.

 وی که از وضعیت جدید این کتابخانه متعجب بود اظهار داشت: از سال ۷۲ مسئول کتابخانه شدم؛ در آن دوران این کتابخانه بیشتر یک انبار کتاب بود؛ این کتابخانه حتی وسایل گرمایشی نداشت و در روز افتتاحیه رادیاتور ها به صورت نمادین نصب شده بودند.

 مومنی با بیان اینکه با کمک همکاران و اداره ارشاد توانستیم تغییراتی را در کتابخانه ایجاد کنیم، گفت: به دلیل فضای کمی که داشتیم مجبور بودیم از حداکثر فضا استفاده کنیم؛ در سال‌های گذشته اعضای کتابخانه تا ساعت ۲۱ از سالن های مطالعه استفاده می کردند اما فضای بسیار کمی را در اختیار داشتند .

وی با اشاره به وضعیت کنونی کتابخانه علامه طباطبایی و مقایسه آن با سالهای گذشته اظهار داشت: امروز واقعا خوشحال هستم که همکاران من برای این کتابخانه بسیار زحمت کشیدند و فضای بسیار مناسب با تجهیزات خوب و نو را برای اعضا و کتابخوانان ایجاد کردند.

 مومنی ادامه داد : یکی از بخش های ایجاد شده دراین کتابخانه؛ بخش کودک است؛ پس از ورود به کتابخانه و دیدن این بخش با این همه رنگ و تجهیزات زیبا متعجب و خوشحال شدم که این کتابخانه دارای  بخش کودک فوق العاده و قابل استفاده برای کودکان شده است به خصوص اینکه شنیدم کلاسهای متنوع فرهنگی و آموزشی نظیر شاهنامه خوانی، کاردستی با کاغذ و آموزش نقاشی به صورت هفتگی دراین بخش به صورت رایگان در حال برگزاری است.

وی افزود: همکاران این کتابخانه نهایت تلاش را دارند تا خدمات مناسبی را به ساکنان محله ارائه دهند و امروز کتابخانه علامه طباطبایی قابل مقایسه با ۲۰ سال قبل نیست .

 مومنی با ابراز خوشحالی از اینکه پس از ۱۵ سال بازنشسته شدن،   امروز به کتابخانه آمده است گفت: هنگامی که اشتیاق مراجعه‌کنندگان را می‌بینم بسیار لذت میبرم.

 این مسئول پیشین کتابخانه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه هیچ چیز جای کتاب را در زندگی انسان نمی گیرد، گفت: در طرح کتابخانه گردی کودکان و دانش‌آموزان با کتاب آشنا می‌شوند و این آشنایی به رشد فکری آنان کمک می کند؛ لذا از مسئولین و کتابداران به دلیل برنامه ریزی و اجرای این طرح تشکر می کنم.

بيشتر
نسخه قابل چاپ