امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
1

2

3
1397/10/16 يكشنبه در راستای معرفی کتابهای طرح کتابخوان دی ماه برگزار شد: نشست قصه گویی کتاب «پر» در کتابخانه عمومی شهدای مدافع حرم شهریار در راستای معرفی کتابهای طرح کتابخوان دی ماه، کتاب «پر» با حضور دانش آموزان پیش دبستانی شاهد در بخش کودک کتابخانه عمومی شهدای مدافع حرم شهریار معرفی و قصه گویی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت مریم خندانی مسئول کتابخانه، در راستای معرفی کتابهای طرح کتابخوان دی ماه، کتاب «پر» اثر کاو ونچان با حضور تعدادی از دانش آموزان دختر پیش دبستانی شاهد در بخش کودک کتابخانه عمومی شهدای مدافع حرم معرفی و قصه گویی شد.

در ابتدای نشست مریم خندانی مسئول کتابخانه با طرح پرسشی با این مضمون که آیا بچه ها تا بحال "´پری" سرگردان در وسط چمن ها، خیابان و یا در دسته ای از بوته ها دیده اند یا نه؟ قصه ی خود را آغاز کرد در ادامه با توزیع برگه ای که شامل انواع ´پر پرندگان بود از دانش آموزان خواست حدس بزنند که این´پرها برای کدام پرنده است؟ سپس آنها را رنگ آمیزی کنند.

گفتنی است در این داستان پرندگان گوناگون به ترتیب با´پر کوچک دیدار می کنند و او با دیدن هر یک از آنها پرسشی یگانه را تکرار می کند؛ خوانندگان کوچک از تکرار موقعیت های داستانی و جمله ها لذت می برند؛ در این کتاب ´پر مدام پرسشی را تکرار می کند، پرسشی که بیانگر مسئله ای بسیار اساسی و مهم برای همه ی ما انسان هاست، پرسشی که ارزش طرح کردن دارد: از کجا آمده ام؟ به کجا می روم؟ به کجا تعلق دارم؟
خواندن این داستان برای دانش آموزان لذت بخش و با استقبال آنها همراه بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ