امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
شسب

تانتد
با حضور نویسنده کتاب در پاکدشت صورت پذیرفت: نشست نقدو بررسی کتاب « شوراب» در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع) نشست نقد و بررسی کتاب شوراببا حضور کیوان ارزاقی ،نویسنده اثر در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع)برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ نشست نقد و بررسی کتاب « شوراب» نوشته کیوان ارزاقی با حضور نویسنده اثر و فرحناز علیزاده به عنوان منتقد و جمعی از علاقمندان به کتاب و فرهنگ در کتابخانه امام جعفر صادق(ع) شهرستان پاکدشت برگزار شد.

برای ساختن جامعه نباید از هم خجالت بکشیم

«کیوان ارزاقی» نویسنده کتاب «شوراب» به معرفی اثرش پرداخت و گفت: در هر جامعه ای مشکلاتی وجود دارد، برای ساختن جامعه ایده آل نباید مشکلات را پنهان کرد، بلکه باید فکری برای رفع آن نمود. هرکتابی درون مایه خودش را دارد و من برای نگارش این کتاب و پرورش این درون مایه به نقاطی که در کتاب نوشته ام سفر کردم تا بتوانم فرد نقش اصلی کتابم را به درستی حس کنم، از جمله اینکه شخصا با قطار به منطقه شوراب سفر نموده ام و در مکان های خارج از کشور که در کتاب شوراب ذکر کرده ام حضور یافته ام.

ارزاقی افزود: در جوامع در حال رشد همیشه مشکلاتی هست، برای ساختن یک جامعه ایده ال نباید از مشکلات فرار کرد. بلکه باید به آنها پرداخت تا بتوانیم راه حل های بهتری برای رفع مشکلات تهیه و استفاده کنیم.

دنیای امروز دنیای شخصیت های خاکستری است

«فرحناز علیزاده» منتقد کتاب «شوراب» گفت: کتاب شوراب به بینش و جهان بینی نسل جدید پرسشگر کمک می کند تا با ایده های ناب راه حل های صحیحی برای زندگی داشته باشند. نکته های بسیاری در کتاب نهفته است که در کنار بیان واقعیت ها خواننده باید آنرا بیابد.

وی افزود: دنیای مدرن یک دنیای خاکستری است که هم سفیدی دارد و هم سیاهی؛ نویسنده کتاب شوراب از این دو ویژگی در نگارش کتاب استفاده کرده است. دنیای مدرنی که ما در آن زندگی می کنیم دنیای شخصیت های خاکستری است، کتاب راوی مشکلات جوامع است و با روایت مشکلات به نسل جوان کمک می کند تا راه حل های صحیح را انتخاب کنند.

علیزاده گفت: با خواندن کتاب خواننده می داند که خودکشی تصمیم نادرستی بود و قطعا شخصیت اول این داستان می توانست تصمیم بهتری برای زندگی بگیرد.

علیزاده  در ادامه بیان کرد: کتاب شوراب به بینش و جهان بینی نسل جدید پرسشگر کمک می کند تا با ایده های ناب راه حل های صحیحی برای زندگی داشته باشند.

کتاب گنجینه زندگی

در ادامه نشست محمد کارخانه، رئیس اداره کتابخانه های عمومی پاکدشت گفت: کتاب؛ نقشه زندگی برای ساختن فردایی زیباست ترسیمی از تجربه گذشته برای ساختن آینده ناب است و برای این مهم نیاز به خواندن آن است.

وی در ادامه با بیان اهمیت ترویج فرهنگ خواندن در جامعه امروز، افزود: با وجود گسترش فضای رسانه های دیجیتال ؛نیاز نوجوان و جوان ما همچنان به کتاب روز به روز افزایش می یابد، زیرا اطلاعات موجود در کتاب  صحت دارد و نوجوان و جوان می تواند به آن اعتماد کند.

کارخانه با بیان رویکرد مثبت جوانان برای شرکت در جلسات نقد و بررسی کتاب، بیان کرد: در جلسات نقد و بررسی شهرستان پاکدشت، حاضرین کتاب  مدنظر را مورد بحث قرار می دهند که این بررسی باعث می شود تا جرقه های رشد نبوغ فکری برای خلق کتاب های مهم تر با قلم زیبا و روان شکل بگیرد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی پاکدشت تصریح کرد: حضور نویسندگان بنام کشور از جمله کیوان ارزاقی و سایر نویسندگان مطرحی که اداره کتابخانه های عمومی پاکدشت تاکنون با افتخار میزبان آنان بوده است، در جمع جوانان و نوجوانانی که کتاب را جز جدایی ناپذیر از خود می دانند، برای بیان اطلاعات و به اشتراک گذاری تجارب نویسنده و به نگارش درآمدن قلم نسلی که باید آینده کشور را بسازند از اهداف برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ