فهرست

تازه ترین اخبار

در آستانه شب یلدا و به میزبانی محفل ادبی چکاد کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار شد:

اختتامیه اولین دوره مسابقات سالانه نقالی بین کتابخانه های عمومی استان تهران

در آستانه شب یلدا؛ اختتامیه اولین دوره مسابقات سالانه نقالی بین کتابخانه‌های عمومی استان تهران، ویژه‌ی گروه سنی ۹ تا 17 سال در کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ در آستانه شب یلدا و به میزبانی محفل ادبی چکاد کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران اختتامیه اولین دوره مسابقات سالانه نقالی بین کتابخانه‌های عمومی استان تهران، ویژه‌ی گروه سنی ۹ تا ۱۷ سال با حضور پرشور کودکان و نوجوانان علاقمند به شاهنامه خوانی عصر روز گذشته ( سه‌شنبه ۲۹ آذرماه) در سالن آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار شد.

معصومه سادات میرجعفری؛ دبیر محفل ادبی چکاد کتابخانه مرکزی پارک شهر با اعلام این خبر گفت:در روزهای آغازین آذرماه فراخوان اولین دوره مسابقات سالانه نقالی بین کتابخانه های عمومی استان تهران منتشر و این مسابقه در سامانه سماک نیز بارگذاری شد و علاقمندان تا تاریخ پنجشنبه ۲۴ آذرماه آثار خود را در قالب فیلم برگرفته از شاهنامه ارسال کردند که پس از داوری اولیه امروز مراسم انتخاب برگزیدگان با حضور کودکان و نوجوانان و والدین آنها برگزار شد.

وی افزود: پس از بررسی ۲۵ اثر نقالی ارسال شده؛ آیین اختتامیه اولین دوره مسابقات نقالی کتابخانه‌های عمومی، ویژه گروه سنی ۹ تا ۱۷سال همراه با ویژه برنامه شب یلدا؛ ۹ اثر برای کسب رتبه اول تا سوم انتخاب و در این روز با هم به رقابت پرداختند.

دبیر محفل ادبی چکاد کتابخانه مرکزی پارک شهر در پایان به بیان افراد برگزیده پرداخت و گفت: پس از داوری صورت گرفته، النا دوستی ۱۰ ساله و ساجده محمودی ۱۴ ساله با کسب امتیاز مشترک رتبه اول مسابقات را به دست آوردند و آرمین عیسی آبادی ۱۳ساله رتبه دوم را به خود اختصاص داد و در نهایت مهدیس بهجت ۹ ساله و فاطمه صالح محمدی ۱۱ ساله با امتیاز مشترک رتبه سوم را کسب کردند.