فهرست

تازه ترین اخبار

در جلسه انجمن کتابخانه‌های بخش لواسانات مصوب شد:

اختصاص زمین برای ساخت کتابخانه در شهر لواسان

نائب رئیس شورای اسلامی شهر لواسان از تاکید این شورا بر اختصاص زمینی مناسب برای ساخت کتابخانه در شهر لواسان خبر داد و گفت: گسترش فرهنگ کتابخوانی از دغدغه‌های اساسی شورای اسلامی و شهردار لواسان است و ما آمادگی کامل برای در اختیار گذاشتن زمینی مناسب برای ساخت کتابخانه عمومی را داریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران ، جلسه انجمن کتابخانه‌های بخش لواسانات در روز چهارشنبه مورخ 23 مهر 1399 با حضور حداکثری اعضا و با دستور کار جانمایی یک زمین مناسب در شهر لواسان در محل سالن اجتماعات بخشداری لواسانات برگزار شد.

حمید دانش‌آموز، بخشدار لواسانات در این جلسه گفت: مقررشده است، با تلاش و کمک شهرداری لواسان و دیگر دستگاه‌ها و نهادهای دولتی، زمینی در نقطه‌ای مناسب ازنظر دسترسی در شهر لواسان برای تأسیس کتابخانه‌ای جدید جانمایی و تعیین شود.

بخشدار لواسانات، یادآور شد: پیش‌ازاین نیز قطعه زمینی از سوی شهرداری لواسان برای تأسیس کتابخانه معرفی‌شده بود که به دلایل مختلف از جمله موقعیت جغرافیایی و عدم دسترسی مناسب مراجعین و شهروندان، مورد تائید قرار نگرفته و درنتیجه موضوع پیگیری نشد.

عبدالرضا علی پناه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان شمیرانات بیان داشت: شاید مسئولین و متولیان کشور لازم است در ساخت فضاهای فرهنگی بازنگری جدی کنند، چراکه اگر چنین فضاهایی به‌درستی ایجاد شوند، بدون تردید موجب کاهش بسیاری از آسیب‌ها و بزه‌های اجتماعی نیز خواهد شد.

پروین بینشیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شمیرانات در این جلسه اظهار داشت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل موجود در بخش لواسانات، ضرورت تأسیس یک کتابخانه عمومی جدید در شهر لواسان بیش‌ازپیش احساس می‌شود، لذا از تمام مسئولین درخواست می‌شود در این راستا تمام توان و تلاش خود را به کار گیرند.

بینشیان ادامه داد: در ایامی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، کتابخانه‌ها تعطیل شده است ولی کتابداران در بستر فضای محازی به فعالیت های خود ادامه می‌دهند، مجموعه کتابخانه‌های شهرستان، از طریق برگزاری مسابقات ، معرفی کتاب و سایر برنامه‌‌های فرهنگی حضور فعالی در این عرصه داشته و عس کرده اند خلأ موجود را در حد توان جبران کند.

وی تصریح کرد: کتابخانه‌های سطح شهرستان شمیرانات در شرایط کنونی نیز فعال بوده است و کماکان نیز با استفاده از ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های مختلف به‌خصوص بستر فضای مجازی، در حال پیگیری رسالت ذاتی خود هستند.  

بر اساس این گزارش، یوسف شیخی، نائب رئیس شورای اسلامی شهر لواسان، در این جلسه ابراز داشت: شورای اسلامی و شهرداری لواسان تمام تلاش خود را برای تعیین و جانمایی زمین‌های فرهنگی موجود در سطح شهر به کار خواهد گرفت.

شیخی تأکید کرد: در جانمایی زمین برای ساخت کتابخانه باید تلاش کرد زمین موردنظر از هر نظر برای این هدف مناسب باشد.