فهرست

تازه ترین اخبار

در نشست مشترک شورای اداری استان با روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها برگزار شد:

آیین تکریم و معارفه معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران

طی مراسمی با حضور مدیران و روسای ادارات، ضمن تکریم و تقدیر از فعالیت‌های سکینه خاتون مهدیان پور به عنوان معاون پیشین امور کتابخانه ها و همکاری ها، هوشیار لاریجانی، به عنوان معاون جدید معرفی شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، نشست مشترک شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران با روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها با محوریت آیین تکریم و معارفه معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران با حضور محمدرضا اسفاری، مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی؛ علیرضا زندوکیلی؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران  ، معاونین، روسای ادارات شهرستان  و کارشناسان اداره کل  صبح امروز شنبه سوم دی ماه در سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد.

علیرضا زندوکیلی در این مراسم با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه معاونت امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران در سال‌های اخیر گفت: سرکار خانم مهدیان پور فردی با انگیزه و پیگیر هستند و کارهای خوب و اثر بخشی در دوران خدمت شان در این اداره کل به سرانجام رسیده است؛ وی از نظر منش و روش الگوی خوبی برای همه ما هستند؛ جا دارد از تمام زحمات و سنوات ایشان که منشا اثر و فعالیت بیش از پیش بوده اند تقدیر نمایم و امیدوارم که بعد از این نیز هر جا تشریف بردند منشا آثار برکات زیاد باشند.

وی افزود:خدمت آقای لاریجانی نیز تبریک عرض می کنم؛ ایشان از جمله نیروهای باسواد، آگاه و با اشراف کامل به امور هستند؛ فردی با انگیزه؛ خدمت کردن چنین نیروهای خوبی در نهاد جای تقدیر دارد چرا که اینها از منظر انگیزه بالا داشتن الگویی برای دیگران دوستان و همکاران هستند.

زند وکیلی تصریح کرد:بنای ما استفاده از ظرفیت داخلی در انتصابات اداره کل است و این یک ارزش است که نهاد نیز در انتصابات به آن توجه دارد؛ آقای لاریجانی با توانایی، ظرفیت‌ها و شناختی که از نهاد و کتابخانه ها و همکاران دارد یقین دارم ادامه دهنده راه صعود اهداف نهاد خواهند بود و امیدوارم در این مسیر موفق باشند.

وی در پایان سخنانش انجام کارهای فرهنگی و ترویجی را بخشی جدایی ناپذیر از کارهای کتابخانه ای همکاران عنوان کرد و از تمام همکاران خواست تا با جدیت در این خصوص بیش از پیش اهتمام ورزند.

 در ادامه این مراسم محمدرضا اسفاری، مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی با مهم دانستن اقدامات فرهنگی گفت:کار در حوزه فرهنگی جایگاه مهم و تاثیرگذاری در جامعه دارد؛ خداوند متعال یک فرصت و امکان در اختیار ما قرار داده؛ همانطور که مقام معظم رهبری گفتند:کار فرهنگی، کاری است که همه چیز حتی اقتصاد و سیاست را می سازد؛ حالا این فرصت به ما داده شده و خدا را شکر می کنم که این توفیق را پیدا کرده ام که بعد از خادمی حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) اینجا درخدمت فرهنگ باشم.

وی افزود: به قول حاج قاسم؛ جمهوری اسلامی حرم است و اینجا هم فرقی نمی کند و اینجا هم حرم است انشاءالله فرصتی که در اختیار ما گذاشته شده به درستی استفاده کنیم و یادمان باشد که یک روزی باید پاسخگو در برابر این مسئولیت باشیم.

در ادامه این نشست مهدیان پور؛ معاون پیشین امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در استان پرداخت و گفت: من از اوایل دی ماه ۱۳۹۸ در این اداره کل مشغول فعالیت شدم و کارهای بسیاری همچون افتتاح ۳۰ باب کتابخانه روستایی، سیار و نهادی نظیر افتتاح کتابخانه ویژه ادبیات داستانی و کودک را در کنار همکاران در اداره کل تجربه کرده ام؛ در این دوران که همراه با بیماری کرونا نیز بود دورهای آموزشی بیشماری در بستر فضای مجازی اسکای روم برای اولین بار توسط اداره کل به اجرا در آمد که بعد از تهران در ستاد مرکزی و دیگر ادارات کتابخانه های عمومی استان ها نیز این پلت فرم مورد استفاده قرار گرفت.

وی اصلاح فرآیندها، راه اندازی محافل ادبی و قرآنی را از جمله تاثیرگذارترین اقدامات صورت گرفته در استان اعلام کرد که نتایج خوب و اثربخشی به همراه داشته است و گفت:تمام کارها نتیجه کار تیمی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران است و من با افتخار از این تجربیات سه ساله خود در تهران در استان مرکزی نیز اسفاده کرده ام.

مهدیان پور افزود: کادرسازی مجموعه هدفی بود که از روز اول ورودم در این مجموعه مدنظر بوده است و تبریک می گویم به آقای لاریجانی که از بدنه اداره کل برای تصدی این پست انتخاب شده اند؛ کارهای اولیه و زیرساختی انجام شده و مطمئنا آقای لاریجانی با تجربه و اخلاق خوبی که دارند ادامه دهنده خوبی برای این مسیر خواهند بود.

هوشیار لاریجانی دیگر سخنران این نشست بود که ضمن تشکر از آقای زندوکیلی به جهت اعتماد به وی جهت تصدی این پست گفت: امیدوارم جواب این اعتماد را با فعالیت ها و تلاش هایم به درستی پاسخگو باشم؛ از خانم مهدیان  نیز سپاسگزارم که با همراهی و همفکری های خوب ایشان اقدامات مثمرثمری در استان به سرانجام رسید. برای سه سالی که در خدمت سرکار خانم مهدیان پور بودیم و تلاش‌های ایشان را از نزدیک دیدیم، به ایشان خداقوت می‌گویم که توانستند ثمرات ماندگاری به جا بگذارند و برای من افتخار بود که در این سالها، از نزدیک از ایشان آموختم. امیدوارم از این پس هم  همچون گذشته بتوانم خدمتگزار و خادم همکاران و کتابداران عزیز باشم.

وی در ادامه سخنانش با تشکر از معاونت توسعه کتابخانه ها و دبیر کل محترم به دلیل حسن اعتماد شان گفت: امیدورام در سمتی که قرار گرفته ام موفق باشم و اقدامات تاثیر گذاری با کمک تمام همکاران وکتابداران عزیز در استان انجام دهیم.

در ادامه مراسم  روسای ادارات شهرستان و همکاران اداره کل حاضر ضمن تشکر از خدمات سیکنه خاتون مهدیان پور  در دوران معاونت امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران برای هوشیار لاریجانی آرزوی موفقیت کردند.