فهرست

اخبار شهرستان ها

به همت کتابداران کتابخانه عمومی رسول اکرم (ص) شهرستان پاکدشت انجام شد:

دومین نشست کتابخوان مجازی ویژه ماه محرم با حضور اعضای فعال

دومین نشست کتابخوان مجازی در شهرستان پاکدشت به همت کتابداران کتابخانه عمومی رسول اکرم (ص) شهرستان با حضور اعضای فعال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، دومین نشست کتابخوان مجازی ویژه ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش با حضور محمد کارخانه رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، کتابداران و اعضای بزرگسال، نوجوان و جوان کتابخانه های عمومی شهرستان پاکدشت برگزار گردید.

در ابتدای این نشست صدیقه پازکی کتابدار کتابخانه عمومی رسول اکرم (ص) به مناسبت ایام ماه محرم کتاب «اشک و افسوس» ترجمه  لُهوف سید بن طاووس است معرفی کرد و سپس ماهان زارع عضو نوجوان کتابخانه کتاب «کشکول شیخ بهایی» بازنویسی توسط زهرا عبدی را معرفی کرد و یکی از داستانهای آن را بلند خوانی کرد.

سپس کلیپ زندگی نامه مرحوم محمدرضا حکیمی نویسنده، فیلسوف و متفکر معاصر شیعه و صاحب کتاب گرانقدر "الحیاه" برای حاضران در فضای مجازی پخش شد.

در ادامه شقایق ترابعلی عضو جوان کتابخانه کتاب «چهار میثاق» اثر دون میگل را معرفی کرد. این کتاب در حوزه خودیاری است و جملاتی از کتاب به انتخاب شرکت کننده، خوانده شد.

کلیپ پویش کتابخوانی ۲۰:۲۰ بخش دیگری بود که برای حاضران پخش شد.

سپس کتاب «داستان راستان»   توسط اعظم پورسلیمانی کتابدار کتابخانه عمومی رسول اکرم (ص)  به حاضران معرفی شد و آخرین شرکت کننده نرگس باستانی، کتاب «نفرتی که تو می کاری» اثر انجی توماس را برای معرفی به سایرین انتخاب کرده بود بازخوانی کرد.

کلیپ های مناسبتی ماه محرم و همچنین کلیپ معرفی کتاب "چرند و پرند" اثر علامه علی اکبر دهخدا پایان بخش این نشست مجازی بود.

گفتنی است این نشست که با اجرای سیده مریم حسینی مسئول کتابخانه عمومی پروین اعتصامی و در فضای اسکای روم برگزار شد، بیست و چهارمین نشست کتابخوان مجازی برگزار شده در شهرستان پاکدشت است.

نسخه قابل چاپ