فهرست

اخبار شهرستان ها

به همت آرزو بیگدلو مسئول کتابخانه شهید آوینی برگزار شد:

نشست مجازی یادگارهای ماندگار در ملارد

به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس نشست یادگارهای ماندگار به همت مسئول کتابخانه شهید آوینی در بستر فضای مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، به همت آرزو بیگدلو مسئول کتابخانه شهید آوینی به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس "نشست یادگارهای ماندگار" با حضور اعضای فعال کتابخانه به صورت مجازی برگزارگردید.

در ابتدای برنامه خدایار استاد دانشگاه، نویسنده و نائب رئیس شورای بخش صفادشت ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس گفت:شهرستان ملارد به ویژه بخش صفادشت شهدای بسیاری را در هشت سال دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده است، شهدای شاخصی که زندگی نامه هر کدام خواندی و برای پیمودن مسیر راه لازم است اما  فقدان نویسندگان توانمند برای تهیه کتاب با وجود شهدای شاخص در بخش صفادشت سبب شده تا این خاطرات مکتوب نشود.

سپس قربانی رزمنده و جانباز دفاع مقدس و همچنین حسین زرگر رزمنده و عکاس دفاع مقدس به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداختند.

در این نشست آذر خزاعی سرچشمه نویسنده کتاب "تا پلاک ۱۴۰ "به بیان خاطرات خود در عرصه نویسندگی و همچنین به نقش نویسندگان در انتقال مفاهیم و خاطرات عناصر تاثیر گذار در دوران دفاع مقدس برای نسل جوان پرداخت و در معرفی کتابش گفت: این کتاب خاطرات ۱۴۰ نفر از اهل قلم است که از آنها خواسته‌ام خاطره‌ای درباره جریان زندگی در دهه ۶۰ بیان کنند. ابتدا در حال جمع‌آوری عکس‌های زندگی در جنگ بودم، اما کم‌کم به فکر گردآوری خاطرات به صورت مکتوب افتادم.

او ادامه داد: خوشبختانه افراد اهل قلم استقبال خوبی کردند و بعد از صرف زمانی در حدود سه سال و نیم، این کتاب به چاپ رسید. بسیاری از رزمندگان دفاع مقدس که دستی بر  نوشتن نیز دارند، در این کتاب خاطره دارند و یکی از آنها اکنون به شهادت رسیده است.

خزاعی اظهار کرد: برای تألیف این کتاب با تک‌تک افرادی که خاطراتشان در کتاب آمده، ارتباط تنگاتنگ برقرار کرده‌ام. زمانی که خواننده این خاطرات را می‌خواند، با روحیه ازخودگذشتگی مردم دهه ۶۰ به خوبی آشنا می‌شود. خاطرات کتاب محدود به جبهه نبوده و امدادگران و گروه‌های دیگر هم روند جریان زندگی خود در دهه ۶۰ را بیان کرده‌اند.

در پایان فیروزه یارمحمدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد ضمن قدردانی از حضور ارزشمند میهمان در این نشست با اهداء هدایایی از این عزیزان تقدیر به عمل آوردند.

نسخه قابل چاپ