فهرست

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار شهرستان ها

با حضور استاندار تهران برگزار شد:

آیین افتتاح کتابخانه شهیدرستگار و کتابخانه سیار مهربانی 9 شهرستان ری

با حضور مسئولین استانی آیین افتتاح کتابخانه رستگار و کتابخانه سیار مهربانی ۹ شهرستان ری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران؛ آئین افتتاح کتابخانه عمومی شهید رستگار شهرستان ری و کتابخانه سیار یار مهربان ۹شهرستان، با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران؛ اسماعیل شفاعی معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ حسین توکلی کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری؛ محمدهادی ناصری طاهری سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران؛ حجت‌ الاسلام سید صالح یاسینی امام جمعه خاورشهر؛ فاطمه فکوریان، بخشدار مرکزی شهرستان ری و جمعی از مسئولین شهرستانی و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

فاطمه فکوریان، بخشدار مرکزی شهرستان ری در حاشیه این مراسم اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اصلی ما در بخش مرکزی شهرستان ری، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بوده که در این راستا فقط به شعار اکتفا نکرده‌ایم و سعی ما بر این بوده تا در هر منطقه با توجه به شرایط موجود آن محل اقداماتی برای رشد کتابخوانی انجام دهیم.

وی گفت: به همین جهت تصمیم گرفتیم روستای اسلام‌آباد سیمان را به عنوان روستای دوست‌دار کتاب نامگذاری کنیم و اقدام به احداث بوستان کتاب و کتابخانه عمومی برای علاقه‌مندان به کتابخوانی کنیم.

فکوریان خاطرنشان کرد: برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و پویایی کتابخانه با همکاری کتابخانه‌های عمومی تلاش‌های گسترده‌ای را داشته‌ایم تا با فعالیت‌هایی که توسط کتابداران پرتلاش این کتابخانه صورت می‌گیرد بتوانیم شاهد اعتلاء بیش از پیش فرهنگ مطالعه در این منطقه باشیم.

بخشدار مرکزی شهرستان ری با بیان اینکه یکی از نیازهای اصلی در ارتفاء سرانه مطالعه فراهم کردن فضای جذاب کتابخوانی و در دسترس قراردادن آن برای مردم است، عنوان کرد: اعتقاد ما بر این است که پایه و اساس توسعه کارهای فرهنگی، مقوله کتابخوانی است و به همین جهت با تمام امکانات خود از این امر مقدس حمایت خواهیم کرد.

وی با اشاره به افتتاح کتابخانه عمومی رستگار در روستای اسلام‌آباد خاطر نشان شد: ما در روستاهای کوچکتر با توجه به ترکیب جمعیتی که داشتند نیز اقداماتی را از قبیل احداث کلبه کتاب، خانه کتاب و دیگر موارد انجام داده‌ایم تا با توجه به ظرفیت‌های موجود هر منطقه، قدمی در زمینه کتابخوان‌تر کردن مردم برداریم.

گفتنی است: کتابخانه عمومی شهید رستگار با زیربنای ۱۸۰ متر مربع و ظرفیت ۱۲ هزار نسخه کتاب دارای بخش‌های مستقل کودک و سالن مطالعه و تجهیزات کامل کتابخانه ای است.

کتابخانه سیار یار مهربان ۹ نیز به عنوان اولین کتابخانه سیار شهرستان ری با گنجایش حمل ۳۵۰۰ نسخه کتاب و تجهیزات کتابخانه‌ای به مردم کتابدوست روستاهای این شهرستان خدمات رسانی خواهد کرد.

نسخه قابل چاپ