فهرست

اخبار شهرستان ها

همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار شد:

معرفی کتاب فرنگیس در بستر فضای مجازی کتابخانه فردوسی

به همت سکینه الیکائی،مسئول کتابخانه فردوسی روستای طارند بالا،معرفی متنی کتاب فرنگیس:خاطرات فرنگیس حیدرپور توسط سکینه الیکائی در بستر فضای مجازی کتابخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی تهران؛ به مناسبت هفته دفاع مقدس و به همت سکینه الیکائی مسئول کتابخانه معرفی متنی کتاب « کتاب فرنگیس:خاطرات فرنگیس حیدرپور »،نوشته مهناز فتاحی،انتشارات سوره مهر؛ توسط سکینه الیکائی مسئول کتابخانه فردوسی روستای طارند بالا در بستر فضای مجازی کتابخانه برگزار گردید.
سکینه الیکائی مسئول کتابخانه فردوسی در بیان معرفی کتاب گفت:کتاب فرنگیس به روایت خاطرات زنی شجاع که در مقام دفاع توانست سرباز دشمن را اسیر کند و نیروی دشمن را به خاک و خون بکشاند، می‌پردازد. رهبر انقلاب در سفرشان به کرمانشاه به این بانوی بزرگ اشاره کرده بودند و بر ثبت خاطراتش تاکید داشتند.
وی افزود:در سال 1359 پس از حمله عراق به روستای اوازین، در قسمت غرب کرمانشاه ،مردم به دره‌های اطراف فرار می‌کنند. فرنگیس که در آن زمان 18 سال داشت شب هنگام همراه برادر و پدرش جهت تهیه غذا به روستا باز می‌گردند. اما در طول راه پدر و برادر فرنگیس ضمن درگیری با عوامل عراقی کشته می‌شوند و فرنگیس در پی برخورد با دو سرباز عراقی بدون داشتن سلاح گرم، با تبر پدرش با سربازان درگیر شده، یکی را کشته و دیگری را با تمام تجهیزات جنگی اسیر می‌کند و به مقر فرماندهی ارتش ایران تحویل می‌دهد.
الیکائی با بیان اینکه کتاب فرنگیس را مقام معظم رهبری تقریظ نمودند به بازخوانی متن تقریظ مقام معظم رهبری درباره کتاب فرنگیس پرداخت .
نسخه قابل چاپ