فهرست

اخبار شهرستان ها

با ارسال پیامی صورت گرفت؛

دعوت امام جمعه شهرستان قدس از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در پیامی از مردم شهرستان بخصوص جوانان و نوجوانان برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در پیامی از مردم شهرستان بخصوص جوانان و نوجوانان برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یاثامن الحجج یاعلی بن موسی الرضا علیک آلاف التّحیه والثناء
با عرض سلام و ادب خدمت شما مومنین و مومنات و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه مبارک رمضان، ماه عبودیت و بندگی و انس بیشتر با پروردگار.
مسئله کتاب و کتابخوانی یکی از نیازهای همیشگی ماست و باعث رشد و شکوفایی و باعث افزایش دانش و معلومات ماست.
مخصوصاً در این ایامی که مسئله کرونا موجب شده مقداری اوقات فراغت ما بیشتر شود بسیار خوب است که به مسئله کتاب و کتابخوانی اهمیت بیشتری بدهیم، انس بیشتری با کتاب داشته باشیم از این فرصت هایی که برایمان ایجاد می شود برای خواندن کتاب استفاده کنیم.
اولین کتابی که توصیه می شود قرآن کریم است که در محضرش قرار بگیریم، مفاتیح الجنان است که از دعاها و مناجاتها و اعمال آن استفاده کنیم، زیارتنامه هایی است که از راه دور برای حضرات معصومین علیهم الصلاه والسلام بتوانیم بخوانیم و ارتباط و پیوندی با آن بزرگواران خصوصاَ حضرت صاحب العصر والزمان ارواحناله الفداء پیداکنیم. بعد کتابهایی که بتواند بنیه فکری و عقیدتی ما را بسازد و مستحکم کند، کتابهایی که بتواند برای ما و برای خانواده و فرزندان ما اثر گذار باشد و ما را در جهت سعادت و کمال قرار دهد.
یکی از اقدامات بسیار خوبی که نهاد کتابخانه ها در کشور و در استان، خصوصاَ در شهرستان ما انجام داده برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی است که من به همه همشهریان عزیز خصوصاَ جوانها و نوجوانها توصیه می کنم در این برنامه مسابقه کتابخوانی با نام امام رضا علیه السلام شرکت کنید.
این ایامی که ما محروم از زیارت امام رضا علیه السلام و خواهر مکرمه شان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیهما هستیم به نظرم این جبران خوبی است که ما بتوانیم با مشارکت در این طرح کتابخوانی با نام حضرت رضا علیه السلام انس بیشتر و ارتباط بیشتری با آن حضرت پیدا کنیم و بر معلومات خودمان هم ان شاءالله بیفزاییم و از مسائلی که مربوط به آن حضرت و سایر معصومین و آموزه های بسیار ناب دین اسلام است بهره لازم را ان شاءالله ببریم.
همگی موفق وموید باشید.
والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته
نسخه قابل چاپ