فهرست

اخبار شهرستان ها

مدرس کارگاه‌های روان شناسی و مهارت‌های زندگی؛

مدیریت زمان در ایام خانه‌‌نشینی کرونایی تاثیر مهمی در مهار هیجانات منفی دارد

کارگاه غیرحضوری مشاوره «رابطه بین فردی کودک و والدین در دوران قرنطینه» با هدف کمک به بهبود آگاهی و مهارت‌های لازم والدین در خصوص نحوه ارتباط بهتر با فرزندان در ایام خانه نشینی کرونایی، توسط مهدی ملک محمد، مدرس کارگاه‌های روان شناسی و مهارت‌های زندگی، به صورت غیرحضوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان تهران،در این کارگاه دکتر مهدی ملک محمد، با اشاره به گزارش سازمان‌های جهانی در خصوص تاثیرات شیوع کرونا بر زندگی و رفتار مردم، که منجر به بروز مشکلات رفتاری شدید شده، گفت: به علت ویژگی‌های فرهنگی کشور ما و همبستگی بالا در بین خانواده‌های ایرانی خوشبختانه این مشکل در جامعه ایرانی کمرنگتر است.
وی در خصوص مدیریت زمان و فعالیت‌های روزانه در این ایام، گفت: بهم ریختن روند عادی زندگی، ابهام از وضعیت آینده، اضطراب مبتلا شدن به بیماری و مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع بیماری، منجر به بروز رفتارهای غیر طبیعی شده است و نباید بسیاری از این رفتارهای غیر طبیعی را که در اثر تغییرات شدید محیط بیرونی پیش آمده، با ناهنجاری‌های رفتاری که گاها در شرایط طبیعی نیز بروز می‌کند، برابر دانست.
ایشان با بیان اینکه فرزندان در این ایام به دلیل اینکه فعالیت های عادی روزانه خود مانند رفتن به مهد یا مدرسه، بازی با دوستان، و سایر بسترهایی که منجر به تخلیه انرژی و هیجانات طبیعی آنها می شود را از دست داده اند، طبیعتا انرژی در خانه و در ارتباط با اعضای خانواده تخلیه می شود، گفت: والدین قبل از اینکه پدر و مادر باشند، یک انسان هستند و ممکن است به دلیل مشکلات ویژه این ایام و به دلایل طبیعی ویژگی‌های انسانی، ظرفیت پذیرش و پاسخگویی به این حجم از هیجانات را نداشته باشند.
ملک محمد، از والدین خواست برای مقابله با مشکلات و افکار منفی خود، بجای سرکوب آنها، مشکلات را نوشته و آنها را با شواهد بیرونی و حقیقی بررسی کنند و ببینید که آیا این مشکلات زاییده افکار ذهنی آنها است یا منشأ دیگری دارد.

در پایان این کارگاه، ملک محمد پاسخگوی سوالات شرکت کنندگان در خصوص رفتارهای فرزندانشان در این ایام کرونایی بود و مشاوره لازم را به آنها ارائه داد.
نسخه قابل چاپ