فهرست

اخبار شهرستان ها

به میزبانی کتابخانه ارغوان برگزار شد:

نشست مجازی نقد و بررسی کتاب اتاق تاریک ویژه نوجوانان به مناسبت هفته دفاع مقدس

به مناسبت چهلمین سالروز آغاز جنگ ایران و عراق، نشست مجازی نقد و بررسی کتاب «اتاق تاریک» ویژه نوجوانان با حضور نویسنده اثر در بستر فضای مجازی کتابخانه عمومی ارغوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به میزبانی کتابخانه عمومی ارغوان شهر تهران به مناسبت چهلمین سالروز آغاز جنگ ایران و عراق نشست مجازی نقد و بررسی کتاب «اتاق تاریک» ویژه نوجوانان با حضور محمد بکایی، نویسنده کتاب و محمدرضا مرزوقی، منتقد اثر به صورت زنده از طریق فضای مجازی برگزار شد.

در ابتدای برنامه محمد بکایی نویسنده کتاب «اتاق تاریک» به ارائه توضیحاتی درباره کتاب و موضوع آن و شخصیت های اصلی داستان پرداخت و گفت: این کتاب از زبان یک دختر نوجوان به نام نرگس بیان می شود و داستان درباره یک خانواده ساکن تهران است که در زمان موشک باران تهران در زمان جنگ تحمیلی مجبور به ترک خانه و کاشانه می شوند و به منزل و باغ پدربزرگشان در حاشیه تهران می روند و سپس داستان با رویدادهایی که مربوط به جنگ و بمباران و شهادت است ادامه پیدا می کند.

سپس محمدرضا مرزوقی، منتقد اثر به بیان نقطه نظرات خود درباره کتاب پرداخت و گفت: این کتاب با محوریت دفاع مقدس و بیان خاطرات جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران از نگاهی متفاوت است که می تواند نگرش تازه ای به نسل نوجوان درباره جنگ و آن دوران بدهد.

وی افزود: کتاب دارای نثری روان و کم‌اشکال است که می‌توان آن را جزو ویژگی‌های مثبت برای نسل نوجوان به حساب آورد. تعلیق و کشش داستان به اندازه‌ای است که خواننده نوجوان با علاقه آن را تا انتها دنبال می‌کند.

در بخش پایانی این نشست نیز اعضای فعال نوجوان کتابخانه و علاقمندان به بیان نقطه نظرات و پرسش های خود پرداختند که توسط نویسنده و منتقد پاسخ داده شد.

گفتنی است کتاب «اتاق تاریک» نوشته محمد بکایی در سال ۱۳۹۱ توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چاپ شده و به عنوان داستانی با محوریت دفاع مقدس مناسب گروه سنی نوجوانان شناخته شده است.

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ