فهرست

اخبار شهرستان ها

با ارسال پیامی؛

رئیس دانشگاه علمی کاربردی اریکه پرسپولیس قرچک مردم را به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد

رئیس دانشگاه علمی کاربردی اریکه پرسپولیس شهرستان قرچک، در پیامی از عموم مردم شهرستان برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، الهه پیامی رئیس دانشگاه علمی کاربردی اریکه پرسپولیس شهرستان قرچک، در پیامی عموم مردم شهرستان به ویژه جامعه دانشگاهی، دانشجویان و شخصیت های علمی و فرهنگی را به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
موضوع کتاب و کتابخوانی در رشد حیات اجتماعی تاثیر بسزایی دارد. روح جامعه در پرتو این مهم بارور می شود و به همین دلیل کلام الهی و رسالت آخرین فرستاده خداوند با فرمان «خواندن» آغاز شده است.
تجربه بشری نشان می دهد که رشد و توسعه تمدن ها، ریشه در رشد فکری و فرهنگی هر جامعه دارد و بدون رشد فرهنگ کتابخوانی در جوامع نمی توان به رشد هیچ تمدنی دل خوش کردبرهمین اساس باید به دنبال به وجودآوردن فرهنگ مطالعه در جامعه باشیم که این مهم مستلزم تدوین و اجرای برنامه هایی است که عادت به مطالعه را رونق می بخشد .
یکی از روش های جذب افراد برای کتابخوانی انجام مسابقات و جشنواره هایی است که اشتیاق افراد مختلف جامعه را به مطالعه افزایش می دهد؛ از جمله برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی که می تواند نقش موثری در ترویج فرهنگ مطالعه و اشاعه ی بینش معنوی و افزایش سطح آگاهی از سبک زندگی ائمه معصومین(ع) داشته باشد.
لذا از جامعه دانشگاهیان به ویژه دانشجویان عزیز دعوت می کنم تا در این ایام پرفضیلت ماه مبارک رمضان و در روزهای در خانه ماندن به واسطه مقابله با ویروس کرونا ساعت های لذت بخشی همراه با آشنایی بیشتر با فرهنگ ناب رضوی را با شرکت در این جشنواره فرهنگی و معنوی برای خود و تمام اعضای خانواده رقم بزنند.
نسخه قابل چاپ