فهرست

اخبار شهرستان ها

با حضور نویسنده اثر برگزار شد؛

رونمایی کتاب «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» در شهرستان رباط کریم

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم کتاب «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» با حضور جواد منصوری، نویسنده کتاب در مجموعه دارالقرآن شهرداری رباط‌کریم رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛  آیین رونمایی کتاب «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» به قلم غلامرضا بهداروندی و جواد منصوری با حضور جواد منصوری، نویسنده کتاب، حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی امام جمعه رباط کریم، سیدمهدی ساداتی فرماندار، جمعی از اعضای شورای شهر، شهردار، الهه زارعین رئیس اداره کتابخانه های عمومی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و جمعی از مسئولین در مجموعه دارالقرآن شهرداری رباط‌کریم برگزار شد.
جواد منصوری، نویسنده، در معرفی کتاب گفت: این مجموعه با بهره‌گیری از انبوه اسناد و مدارک درصدد تبیین نحوه پیروزی انقلاب اسلامی و مجاهدت‌های امام خمینی و ملت ایران در راه غلبه بر موانع و سوانح داخلی است و با هدف بررسی رخدادهای تاریخی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی می‌کوشد تصویری جامع و دقیق از آن برهه ارائه دهد؛ چهار جلد از این کتاب منتشر شده و دو جلد دیگر آماده چاپ است.

در این نشست منصوری نویسنده اثر به پیرامون وقایع تاریخ ایران قبل و پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: یکی از مسائل بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که نهادهای امنیتی در رژیم گذشته کتابهای تحریف شده تحویل جامعه می دادند و امروز با چهل سال پیش قابل قیاس نیست؛ انقلاب برای من و شما و ایران نبود، انقلاب آمد دنیا را عوض کند.

وی با اشاره به خاطره دیدار خود در اوایل انقلاب با امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی(ره) در سال 58 درخصوص فتنه انگیزی های منافقین و گروههای معاند نظام فرمودند که دشمنان داخلی و خارجی نمی توانند انقلاب را از مسیر خود منحرف کنند فقط کار ما را زیاد می کنند و مطمئن باشید پرچم این انقلاب به دست حضرت مهدی(عج) خواهد رسید.

در ادامه حسین فرجی و سید وحید سمنانی به شعرخوانی با موضوع انقلاب و شهادت سردار سلیمانی پرداختند.

در حاشیه این مراسم الهه زارعین رئیس اداره کتابخانه های عمومی گفت: هدف از برگزاری از این رونمایی آشنایی جوانان و نوجوانان از تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی و ارزش های انقلابی در سالهای گذشته و معرفی جدیدترین کتابها درخصوص انقلاب اسلامی است.

در پایان مراسم از کتاب« تاریخ ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی» رونمایی شد و با لوح سپاس و هدایایی از نویسنده و شاعران توسط امام جمعه، فرماندار و دیگر مسئولین تقدیر بعمل آمد.

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ