فهرست

اخبار شهرستان ها

دیدار سرپرست آموزش و پرورش شهرستان قرچک با رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان

به مناسبت هفته کتاب، سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قرچک به همراه اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش از کتابخانه ولایت بازدید و با رئیس اداره کتابخانه های شهرستان قرچک دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، همزمان با ایام گرامیداشت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، روح الله فراهانی، سرپرست آموزش و شهرستان قرچک با حضور در اداره کتابخانه های عمومی قرچک، ضمن تبریک روز کتاب و کتابخوانی به کتابداران شهرستان و قدردانی از تلاش های آنها از کتابخانه عمومی ولایت بازدید به عمل آورد.
 فراهانی گفت: کتابداران پرچمداران و سفیران آگاهی هستند و می توانند زمینه ساز انس و علاقه مندی افراد به کتاب و مطالعه شوند و در روند توسعه ی فرهنگی- اجتماعی نقش اساسی دارند.
 سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قرچک در این دیدار اظهار داشت:  کتاب به عنوان  غذای روح جاودانه انسان است، که موجب افزایش آرامش و کاهش استرس می باشد که در شرایط کنونی جامعه می تواند بسیار  مفید باشد .
وی گفت: در حال حاضر کتاب بهترین راه حل برای بسیاری از مشکلات است و به نوعی می‌توان گفت که کتاب به عنوان بهترین درمان و آرامش دهنده روح و جسم انسان است و می‌تواند در تحریک قوای ذهنی، کاهش بسیاری از  بیماری‌ ها از جمله بیماری آلزایمر تاثیرگذار باشد.
فراهانی افزود: سرانه مطالعه در کشور ما بسیار پایین است و باید اقدامات بسیار اساسی در این خصوص انجام گیرد تا  سطح آگاهی مردم افزایش یابد و این مهم با مطالعه کتاب محقق خواهد شد .
وی خاطر نشان کرد: می توانیم از فناوری های موجود در حوزه کتاب و کتابخوانی استفاده نماییم و با استفاده از نرم افزارهای موجود و تهیه فایلهای فشرده (pdf)، کتابها را در اختیار شهروندان قرار دهیم و از این طریق سرانه مطالعه را در فضای مجازی افزایش دهیم.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ