فهرست

اخبار شهرستان ها

با انتشار پیامی صورت گرفت؛

دعوت امام جمعه باقرشهر شهرستان ری از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی استیری، امام جمعه باقرشهر شهرستان ری در پیامی از عموم مردم برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی استیری، امام جمعه باقرشهر شهرستان ری در پیامی از عموم مردم شهرستان برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اسلام برای مطالعه‌ و کتابخوانی و کسب علم و آگاهی اهمیت خاصی قائل شده است و به قدری این موضوع اهمیت دارد که هم معجزه پیامبر عظیم الشان اسلام کتاب است و هم اولین آیاتی که بر پیامبر اسلام نازل شده است امر به خواندن می کند و الفاظ آن کتاب و قلم است از سویی دیگر عظمت و شرافت آن در حدی  است که خداوند به قلم و آنچه که می نویسد قسم یاد می کند ن و القلم ومایسطرون همه اینها برای آنست که قرآن می خواهد به ما بگوید کتاب و کتابخوانی در هدایت و پیشرفت و رستگاری انسانها و جامعه بشری بسیار موثر است. فلذا هم والدین و هم معلمان عزیز باید این نکته را به کودکان و نوجوانان تفهیم کنند که کتاب امن ترین پناهگاه آنان است و اگر تفهیم شد و عشق به مطالعه به یک نیاز معنوی تبدیل شد راه برای نفوذ هرگونه بدی ها و زشتی ها بسته خواهد ماند.

برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در سراسر کشور یکی از راههای موثری است که می تواند ضمن ترویج فرهنگ کتابخوانی، کودکان و نوجوانان و جوانانمان را با سیره ائمه اطهار علیهم السلام و ولی نعمت مان امام رضا(ع) آشنا سازد و برگزار کنندگان آن نزد خدا ماجورند انشاالله.

نسخه قابل چاپ