فهرست

اخبار شهرستان ها

پیام فرماندار شهرستان پیشوا به جشنواره کتابخوانی رضوی؛

دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی کم نظیر برای تقویت روحیه مطالعه در جامعه است

فرماندار شهرستان پیشوا در پیامی دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصتی کم نظیر برای تقویت روحیه مطالعه در جامعه و کمکی در جهت کاهش بار روانی ناشی از شیوع بیماری کرونا عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ حسین عباسی، فرماندار شهرستان پیشوا ضمن دعوت از همه دستگاه ها و عموم مردم شهرستان برای مشارکت در دهمین جشنواره مجازی کتابخوانی رضوی، آن را فرصتی کم‌نظیر برای تقویت روحیه مطالعه در جامعه و کمکی در جهت کاهش بار روانی ناشی از شیوع بیماری کرونا عنوان کرد. متن پیام به شرح ذیل است:

 کتاب و کتابخوانی یک ابزار اثرگذار فرهنگی و تربیتی است که ترویج آن از طریق برپایی نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها، گردهمایی‌ها و مسابقات در جهت افزایش سرانه مطالعه در کشور لازم و ضروری است. توصیه ها و رهنمودهای امام رضا(ع) و سبک و سیره رضوی منبعث از فرهنگ اسلامی است و همه نسل ها باید از این منبع عظیم دینی بهره‌مند گردند.
اینک که به دلیل شیوع کرونا کودکان، نوجوانان و جوانان ما مجبور به ماندن در خانه هستند باید فضایی را ایجاد کرد تا علاوه بر سرگرمی، موجبات پویایی و خلاقیت ذهنی و رشد و شکوفایی استعدادهای آنان نیز فراهم آمده و بار روانی و استرس ناشی از شیوع این بیماری نیز کاهش یابد.
برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی یک اقدام پسندیده در همین راستا بوده و خانواده ها باید از این فرصت کم نظیر برای تقویت روحیه مطالعه در فرزندان خود بهره برده و با شرکت در برنامه های این چنینی به رشد فرهنگی و توسعه اجتماعی منطقه و کشور کمک نمایند.
از همه دستگاه‌ها و آحاد مردم فرهیخته شهرستان پیشوا دعوت می کنم در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برگزار می شود، مشارکت فعال داشته و در راستای رشد و تعالی اخلاق و فرهنگ به عنوان زیربنای توسعه پایدار گام بردارند.
نسخه قابل چاپ