فهرست

اخبار شهرستان ها

پیام فرماندار شهرستان شهریار به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

تاثیر بسزای کتاب در رشد حیات اجتماعی بشریت/ تمامی دستگاه های شهریار موظف به ترویج فرهنگ کتابخوانی هستند

طاهری فرماندار شهریار ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و اشاره به اهمیت کتابخوانی در رشد اجتماعی و فرهنگی جامعه، بر لزوم همکاری تمامی دستگاه‌های اداری شهرستان شهریار در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، نوراله طاهری فرماندار شهرستان شهریار در پیامی هفته کتاب و کتابخوانی را تبریک گفت.
طاهری فرماندار شهریار ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و اشاره به اهمیت کتابخوانی در رشد اجتماعی و فرهنگی جامعه، بر لزوم همکاری تمامی دستگاه های اداری شهرستان شهریار در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی تاکید کرد.
فرماندار شهریار  اظهار داشت: موضوع کتاب و کتابخوانی از ابتدای تاریخ بشریت در رشد حیات اجتماعی تاثیر بسزایی داشته و روح یک جامعه در پرتو این مهم بارور می شود.
وی افزود: تمامی اولیای الهی نیز بر دعوت به دانایی و روشنایی کتاب همت داشته اند و خدای متعال در قرآن کریم نیز به  حرمت قلم و دانایی قسم یاد می کند و پیامبر اکرم (ص) نیز رسالتش را با فرمان خواندن آغاز می کند.
فرماندار شهریار بیان داشت: کتاب، در بردارنده اندیشه ها و تفکرات اندیشوران و نخبگان ملت ها و امانتدار عقلانیت و خردورزی است و به عنوان یک وسیله مطمئن و کارآمد در بهینه سازی فضای فرهنگی جامعه مورد استفاده قرار گیرد.
طاهری گفت: صرف هزینه در بخش های فرهنگی و اجتماعی از جمله ترویج فرهنگ کتابخوانی نوعی سرمایه گذاری است که در بلندمدت همگان از ثمره و نتیجه آن بهره مند خواهند شد و بایستی با برنامه ریزی جامع و کلان، زمینه را برای پیوند جامعه با کتاب فراهم ساخت.
فرماندار شهریار ضمن تبریک مجدد روز کتاب و کتابخوانی تصریح کرد مجموعه فرمانداری شهریار توجه بالایی به موضوع کتابخوانی دارد و تمامی شهرداری ها و ادارات مربوطه بایستی همکاری لازم را داشته باشند.  
نسخه قابل چاپ