فهرست

اخبار شهرستان ها

معرفی کتاب در بسترفضای مجازی کتابخانه فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا

کتاب 8 قصه از امام جواد (ع) دربستر فضای مجازی کتابخانه فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا معرفی و قصه گویی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان  تهران؛ به همت سکینه الیکائی مسئول کتابخانه کتاب 8 قصه از امام جواد (ع) نوشته حسین فتاحی دربستر فضای مجازی کتابخانه فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا معرفی شد.
سکینه الیکائی در معرفی کتاب 8 قصه از امام جواد (ع) گفت: قصه‌های زیادی از پیامبران و امامان علیهم السلام روایت شده است که در لابه‌لای کتاب‌های تاریخ جا خوش کرده‌اند. داستان‌هایی به شیرینی عسل؛داستان‌هایی که برای کودکان بازنویسی می‌شود و با زبانی ساده و صمیمی، به همراه تصاویر جذاب و رنگارنگ، آن‌ها را به میهمانی پیامبران و امامان علیهم السلام  می‌برد.
وی افزود:این کتاب دارای هشت داستان جذاب و خواندنی برای بچه ها شامل آخرین سفر ؛ آرزو ؛ عموی مهربان ؛ خوش به حال قاسم ؛ مهمان غریب  ؛ روزی که عید من شد ؛ درخت خشکیده ؛ روزی که مثل دیروز نبود می باشد، مجموعه ای است از روایت ها و داستان های مختلفی که از سفر امام رضا(ع) به مرو شروع می شود و اینکه حضرت قبل از سفر، پسرشان امام جواد(ع) را به عنوان جانشین معرفی می کنند. روایت بعدی به زمان شهادت امام رضا(ع) می پردازد و داستان های بعدی، همگی به مسایلی که در دورۀ امامت حضرت جواد(ع) اتفاق افتاد اختصاص دارد، موضوعاتی نظیر پذیرش امامت آن حضرت، کرامات او (در داستان درخت خشکی که با آب وضوی حضرت دوباره سبز میشود) و خصوصیات اخلاقی حضرت.
مسئول کتابخانه فردوسی ویژگی اصلی این داستان ها را زبان ساده، روان و خوشخوان آنها عنوان کرد که باعث می شود تا مخاطب کودک هم به خوبی داستان را بفهمد و با آن ارتباط بگیرد.
 
نسخه قابل چاپ