فهرست

اخبار شهرستان ها

به همت کتابدار کتابخانه اباصالح(عج) اسلامشهر انجام شد:

برنامه های متنوع فرهنگی-آموزشی در بستر فضای مجازی

به همت نیره زرقانی کتابدار کتابخانه کتابخانه اباصالح(عج) اسلامشهر کلاس های متنوع فرهنگی-آموزش در فضای مجازی به کودکان علاقه مند آموزش داده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، نیره زرقانی، کتابدار کتابخانه عمومی اباصالح (عج) با اجرای برنامه های متنوع آموزشی و فرهنگی نظیر نشست قصه گویی و آموزش کاردستی در فضای مجازی  ساعات خوشی را برای اعضای کودک کتابخانه رقم زد.

نشست قصه گویی کتاب " مجموعه قصه های شیرین از زندگی معصومین (علیهم السلام)  "

در ابتدای این نشست نیره زرقانی کتابدار کتابخانه به ارائه توضیحاتی درخصوص بخش های مختلف کتابخانه پرداخت و سپس در معرفی کتاب " مجموعه قصه های شیرین از زندگی معصومین (علیهم السلام) گفت: داستانهای کوتاه این مجموعه بیانی شیرین و شیوا برای آشنایی کودکان با بزرگان دینی است. در این کتاب قبل از آغاز داستانهای مربوط به هر یک از معصومین در چند خط خلاصه کوتاه از زندگی آن معصوم نوشته شده است و سپس قصه هایی کوتاه و زیبا بیان شده است.

وی در ادامه داستانهای دو مادر و یک فرزند(درباره قضاوتهای حضرت امیر) و مهمان بی ادب (ماجرای دعوت پیامبر از خویشاوندان و معرفی حضرت علی علیه السلام به عنوان وصی و جانشین خود) را قصه گویی و معرفی کرد.

آموزش کاردستی به کودکان در فضای مجازی

طرح آموزش سرگرمی -کاردستی با ساخت ستاره سه بعدی با کاغذ، به همت نیره زرقانی کتابدار کتابخانه اباصالح (عج) اسلامشهر از طریق فضای مجازی برگزار شد.

در این برنامه که از ساعت ۹ الی ۱۱ صبح بطول انجامید نیره زرقانی کتابدار کتابخانه شیوه درست کردن ستاره سه بعدی کاغذی را به کودکان آموزش داد و ازکودکان  خواست با وسایلی که در اختیارشان است با خلاقیت خود، کاردستی های زیبایی را درست کنند.

وی در پایان این آموزش از کودکان خواست با استفاده از کتاب‌های داستانی که توسط والدین در منزل برای آنها خوانده می شود، به تصویرسازی و نقاشی بپردازند.

نسخه قابل چاپ