فهرست

اخبار شهرستان ها

در بستر فضای مجازی کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات انجام شد؛

معرفی کتاب «انسان کامل»نوشته استادشهید مرتضی مطهری

به همت کتابدار کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات کتاب «انسان کامل» شهید مرتضی مطهری در بستر فضای مجازی کتابخانه در معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شمیرانات؛ به همت محمدرضا جعفرپور ؛کتابدار کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات، کتاب «انسان کامل» اثر شهید مرتضی مطهری، در فضای مجازی کتابخانه معرفی شد.
وی در معرفی کتاب انسان کامل گفت: این اثر مجموعه‌ای از سیزده سخنرانی استاد مرتضی مطهری در رمضان سال ۱۳۵۳ است. استاد مطهری در همان سال‌ها این سخنرانی‌ها را به‌عنوان انسان کامل در مساجد تهران ایراد کرد. در آن ایام بیش‌تر مخاطب‌های این سخنرانی‌ها دانش‌جویان بودند و انتخاب این موضوع از طرف شهید مطهری بی‌مناسبت نبود. چرا که در آن روزها در جامعه‌ی ما عمل به دستورات اجتماعی اسلام بیش‌تر رواج داشت و بعد معنوی اسلام کم‌‌‌ اهمیت معرفی می‌شد.
جعفرپور افزود: در این کتاب استاد مرتضی مطهری به معرفی انسان نمونه و الگوی تربیتی از نظر اسلام پرداخته و چنین انسانی را به‌عنوان انسان کامل معرفی کرده است. در این اثر مطالب و تعالیمی ارائه شده است که می‌توان از نظر اسلام چهره‌ی روحی و معنوی انسان کامل را شناسایی کرد و راه‌کار‌هایی وجود دارد که اگر به آن‌ها عمل کنیم، می‌توانیم جامعه‌ی آرمانی خود را بسازیم.
نسخه قابل چاپ