فهرست

اخبار شهرستان ها

دیدار سرپرست اداره انجمن ها و مشارکتهای اداره کل کتابخانه های عمومی استان با بخشدار رودهن

به منظور پیگیری وضعیت کتابخانه های عمومی شهرهای رودهن و آبعلی سرپرست اداره انجمن ها و مشارکتهای اداره کل کتابخانه های عمومی استان با بخشدار رودهن دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان تهران، به منظور بررسی مشکلات و زیرساختهای کتابخانه های عمومی و پیگیری وضعیت کتابخانه های عمومی شهرهای رودهن و آبعلی محبوبه کفیلی، سرپرست اداره انجمن ها و مشارکتهای اداره کل کتابخانه های عمومی استان به همراه حسین محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با حمید ذوالفقاری، بخشدار، مهرداد حنیفی، رئیس شورای اسلامی شهر رودهن و کاظم شریف آهی، شهردار آبعلی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار حمید ذوالفقاری، بخشدار رودهن ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی گفت: با توجه به اینکه کتابخانه ها یکی از زیرساخت های توسعه و پیشرفت جوامع می باشند؛ بخش رودهن فاقد کتابخانه عمومی روزآمد است.
وی در خصوص همکاری و تعامل در جهت ایجاد کتابخانه های عمومی در هر دو شهر، استفاده از ظرفیت های قانونی ماده 6 درآمد شهرداریهای رودهن و آبعلی و هزینه کرد آن در محل هر دو کتابخانه و بهره مندی از اعتبارات موجود، گفتگو و مقرر گردید موضوع فوق در اولین جلسات شوراهای اسلامی هر دو شهر مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردد.
محبوبه کفیلی نیز ضمن تقدیر و تشکر از حسن نیت، بخشدار رودهن گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا که منجر به تعطیلی کل کشور شده است اما اداره کل کتابخانه های عمومی استان با برنامه ریزی و برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی در فضای مجازی نیاز کاربران خود را در حد توان مرتفع ساخته است.
وی افزود: پس از فراهم کردن زیرساختهای لازم در بخش رودهن، نهاد کتابخانه های عمومی این آمادگی را دارد تا در اولین فرصت نسبت به تجهیز امکانات، نیروی انسانی و منابع مورد نیاز تمهیدات لازم را انجام دهد.
حسین محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیز در ادامه گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه اجتماعی و فرهنگی جوامع محسوب می شوند و برنامه های مختلف فرهنگی در سطح استان و شهرستان در حال برگزاری است در صورت ایجاد این پایگاه فرهنگی در شهرهای رودهن و آبعلی این فرضت فراهم می شود تا شهروندان این دو شهر از این برنامه ها بهره مند شوند.
گفتنی است مقرر شد هماهنگی های لازم درخصوص  راه اندازی کتابخانه در سایت مسکن مهر و روستای مهرآباد با هماهنگی دهیار روستا صورت پذیرد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ