فهرست

اخبار شهرستان ها

با هدف ترویج کتاب و کتابخوانی انجام شد؛

معرفی کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب در بسترفضای مجازی

کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب در بستر فضای مجازی کتابخانه شهدای امامی امین جلیل آباد شهرستان پیشوا معرفی و قصه گویی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی تهران؛ به همت فاطمه شیری مسئول کتابخانه شهدای امامی امین کتاب "قصه های خوب برای بچه های خوب"نوشته مهدی آذر یزدی بصورت مجازی برای اعضای کتابخانه و علاقمندان معرفی شد.

مسئول کتابخانه شهدای امامی امین در ابتدا به معرفی اجمالی از نویسنده کتاب پرداخت و گفت:مهدی آذر یزدی ۲۷ اسفند ۱۳۰۰ در یزد به دنیا آمد و ۱۸ تیر ۱۳۸۸درگذشت ؛وی نویسنده کودک و نوجوان اهل محله خرمشاه یزد در ایران بود. او هیچ‌گاه به کار دولتی مشغول نشد. در واقع، تنها لذت زندگی‌اش، کتاب خواندن بود.او اولین نویسنده‌ای است که در ایران به فکر نوشتن داستان برای کودکان و نوجوانان افتاد. به همین دلیل است که عنوان «پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران» را به او داده‌اند.

وی افزود: به خاطر آثار ارزشمند او در حوزه کتاب کودک، روز درگذشت او به نام روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شده‌است.معروف‌ترین اثر او مجموعه«قصه های خوب برای بچه های خوب  نام دارد. او جایزه یونسکو و نیز جایزه سلطنتی کتاب سال را پیش از انقلاب دریافت کرده بود و سه کتاب او توسط شورای کتاب کودک به‌عنوان کتاب برگزیده سال انتخاب شد.

شیری در ادامه به معرفی کتاب " قصه های خوب برای بچه های خوب "پرداخت و گفت :این کتاب یکی از مفیدترین کتابهایی که برای کودکان به چاپ رسیده که مهدی آذر یزدی آن را نگارش نموده است. این کتاب از داستانهای قدیمی و افسانه های ایرانی همچون  کلیله و دمنه،مثنوی معنوی،گلستان سعدی،آثار عطار نیشابوری،سندبادنامه و سیاستنامه با نثری ساده برای کودکان نوشته شده است.
لازم به ذکر است فایل جهت بهره برداری در اینستا کتابخانه شهدای امامی امین به آدرس lib-emame-amin بارگذاری شده است
نسخه قابل چاپ