فهرست

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار شهرستان ها

با حضور کاربران کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان؛

کارگاه آموزشی «نحوه مواجه با رنج‌های زندگی» برگزار شد

در ادامه برنامه های اجتماعی کتابخانه های عمومی در شهرستان بهارستان کارگاه آموزشی «نحوه مواجه با رنج های زندگی» ویژه اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانههای عمومی تهران؛ با هدف آموزش های ویژه کاربران کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان؛ کارگاه آموزشی با عنوان «نحوه مواجهه با رنجهای زندگی» با حضور بیش از 120 نفر از خانوادهها و اعضای کتابخانهها در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء برگزار شد.

مهدی ملک محمد، مشاور و کارشناس روانشناسی در ابتدای این کارگاه به تشریح تفاوت بین داشتن امید و خوش بودن پرداخت و گفت: امید نیازمند کار، تلاش و اراده در راستای رسیدن به هدف بوده ولی خوش بودن به معنی بی خیال بودن در مواجه با وقایع است.

وی با بیان اینکه نحوه برخورد ما با شرایط زندگی تعیین کننده اثرگذاری مثبت یا منفی آن شرایط بر ما است، عنوان کرد؛ باید رنجهایی که بر ما وارد میشود را بشناسیم و آنها را به دو گروه قابل تغییر و غیر قابل تغییر تقسیم و برای مواجهه با آنها برنامه ریزی و آمادگی داشته باشیم.

ملک محمد با اشاره به اینکه رسیدن به اهدافی که امید رسیدن به آن را داریم بستگی به واقع بینی، تدارک مقدمات و تلاش برای کسب آن هدف دارد، گفت: تمایل داشتن به حل مشکلات، متمرکز بودن در مسیر حل مشکل، اعتماد بهنفس داشتن، زمان بندی دقیق و تعهد به انجام موارد پیشبینی شده در این راه ضروری است.

وی با بیان اینکه خیلی از مشکلات زندگی به رفتار و افکار خود ما ارتباط دارد، عنوان کرد: باید شیوه صحیح برخورد با مشکلات را دانست و در راستای برطرف کردن آنها قدم برداشت و عمل کرد.

 این کارشناس با اشاره به اینکه گاهی اوقات تعریف درست از مشکلات و نگاه اصولی به آن کمک میکند که مشکل را در اندازه واقعی خود ببینیم، تصریح کرد: به دلیل محدود بودن حوزه دید از دنیای واقعی اطراف، اغلب زندگی خود را سختتر از انسان های دیگر میبینیم که این موضوع در موارد زیادی صحیح نیست.

 در این کارگاه که به صورت تعاملی و با مشارکت حضار همراه بود، تجربیات و نظرات حاضرین به اشتراک گذاشته شد و در پایان ضمن پاسخگویی به سوالاتی که توسط حاضرین مطرح شده بود، مشاوره فردی نیز برای شرکت کنندگان برگزار شد.

فعالیت های اجتماعی در شهرستان بهارستان پس از برگزاری نشست فوق العاده شورای معاونین نهاد کتابخانه های عمومی کشور در تاریخ 20 تیرماه 96 و برنامه ریزی جهت اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی به محور کتابخانه عمومی آغاز شده است که تاکنون تعداد 14 جلسه مشاوره فردی و 2 دوره کارگاه آموزشی مهارت های زندگی برای کودکان و نوجوانان با عنوان زندگی-بازی؛ 3 دوره کارگاه آموزشی نقاشی-طراحی با عنوان شوق نقاشی و جلسات آموزشی شعر و داستان نویسی ویژه اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان برگزار شده است.

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ