فهرست

اخبار شهرستان ها

معاون پیشگیری از وقوع جرم و امور فرهنگی و اجتماعی دادگستری استان تهران؛

جشنواره کتابخوانی رضوی گامی مثبت در جهت اعتلای فرهنگ منور اهل بیت(ع) است

حجت الاسلام و المسلمین حسن تمجیدی، معاون پیشگیری از وقوع جرم و امور فرهنگی و اجتماعی دادگستری استان تهران در پیامی از عموم مردم فرهنگ دوست برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، حجت الاسلام و المسلمین حسن تمجیدی، معاون پیشگیری از وقوع جرم و امور فرهنگی و اجتماعی دادگستری استان تهران در پیامی از عموم مردم فرهنگ دوست برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام به شرح زیر است:

کتاب مقبول ترین و نزدیک ترین عنصر به طبع آدمیان است که نه فراموش می شود و نه تغییر پذیر است.

نگاه به کتاب لذت را فزونی می دهد، میل را در فراگیری دانش شدیدتر می سازد. زبان را گویاتر، سخنان و بیان را فصیح تر، جان را مسرورتر و سینه را فراخ تر می کند.

اینک که جامعه بیرونی مبتلا به ویروس منحوس کرونا شده است این کتاب است که می تواند جامعه درونی و خانوادگی را یار و یاور باشد تا در این دوران خانه نشینی با کتاب بر دانش خود بیافزاییم و اثرات آن در تمام مراحل زندگی نمود پیدا کند. چنانکه امیر بیان مولی علی علیه السلام فرموده اند، کتاب بوستان و تفرجگاه اهل علم و دانش است و هر کس با کتاب آرامش گیرد، راحتی و آسایش از او سلب نمی گردد.

برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور، گامی مثبت در جهت اعتلای فرهنگ منور اهل بیت(ع) است و مطالعه مفید یکی از عوامل مهم پیشرفت و اعتلای فرهنگ هر جامعه است، زیرا هر چه سطح بینش جامعه بیشتر باشد، آن جامعه در پیشبرد آرمان های خود موفق‌تر خواهد بود.

ضمن تقدیر و تشکر از نهاد کتابخانه های کشور به عنوان متولی برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، از عموم مردم فرهنگ دوست دعوت می کنم تا با همراهی کودکان و نوجوانان خود در این جشنواره شرکت کنند.

نسخه قابل چاپ