فهرست

اخبار شهرستان ها

با حضور اعضای فعال برگزار شد:

جشن بیست و سه سالگی کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا

جشن بیست و سومین سالگرد تاسیس کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا با حضور اساتید حوزه شعر و ادب و اعضای فعال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت فرخ الدین قاسمی، مسئول و صغرا ابراهیمیان، کتابدار کتابخانه و اعضای کانون ادبی حافظ، جشن سالگرد تاسیس کتابخانه  با حضور اساتید و فرهیختگان حوزه شعر و ادب و اعضای فعال کتابخانه در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

در ابتدا فرخ الدین قاسمی مسئول کتابخانه گفت: از تمامی عزیزانی که قبول دعوت فرموده و به مناسبت بیست و سومین سال تاسیس کتابخانه و همچنین چهارمین سال فعالیت کانون ادبی حافظ در این مراسم شرکت نمودند تشکر می کنم.

وی ضمن ارائه توضیحاتی درباره شروع به کار کتابخانه گفت: هدف از مطالعه و کتابخوانی کسب مهارت در درست اندیشیدن، درست تصمیم گرفتن و درست انتخاب کردن در شرایط متفاوت زندگیست، برای هر شخصی که خود را به درستی بشناسد. منابع کتابخانه در بخش های مختلف برای سلیقه های مختلف غنی شده است.

وی افزود: پس از غنی نمودن منابع در ادامه شروع به ارتباط گیری موثر با مدارس و مهد کودک ها و موسسات فرهنگی جهت تشویق کودکان و نوجوانان به مطالعه و کتابخوانی کردیم. حجم زیاد درخواست ها، ما را بر آن داشت تا برنامه های متنوعی در کتابخانه با کمک اعضای کانون و همکاری اعضای کتابخانه برای گروه های سنی مختلف برنامه ریزی و عملیاتی شود.

قاسمی اظهار داشت: بازدید، جمع خوانی، بلندخوانی، نشست های کتابخوانی در مدارس و کتابخانه، کارگاه های نقاشی و نویسندگی، مسابقات نویسندگی، شعر و کتابخوانی، ساخت روزنامه دیواری و کاردستی در کتابخانه، دوره های داستان های تربیتی کلیله و دمنه و مثنوی خوانی و قصه های عروسکی همه و همه کودکان از سن 2 سال تا نوجوان را در گروه های مختلف با ذوق بیشتر به کتابخانه و کتابخوانی ترغیب نمود.

مسئول کتابخانه عمومی پانزده خرداد پیشوا خاطر نشان کرد: فعالیتهای کانون ادبی حافظ کتابخانه در بخش بزرگسال نیز رنگ بوی خود را داشته و در هر برنامه علاقمندان به ادبیات را در کنار هم در جمعی دوستانه دور یک میز می نشاند، حافظ خوانی- شاهنامه خوانی های کانون- عصرانه های ادبی، انقلابی و فاطمی کانون، بزرگداشت های از جنس فردوسی و شهریار که گرفتیم، برنامه های شناخت اساطیر، همچون مولوی و حافظ، همچنین مسابقات کتابخوانی و برنامه های مشاعره، کسب مهارتهای زندگی برای خانواده ها در کنار سلسله نشست های که در کتابخانه گرفتیم با آن همه کتاب های که با دوستانمان به اشتراک گذاشتیم و برنامه های که با دستان خالی و یا با همکاری دیگر ادارات گرفته شد و روش های مختلف برای جذب همشهریان به کتابخانه برای کتابخوانی و مطالعه بیشتر صورت پذیرفت همه و همه ی فعالیت های موفق آمیز بودند.

قاسمی گفت: در حال حاضر برنامه همنشینی با شاعران و نویسندگان هر ماه با استقبال اعضاء در کتابخانه برگزار می شود.

در ادامه مراسم، تقی اعلایی در رابطه با انقلاب و روز زن اشعاری از سرودهای خود را خواند سپس استاد سید مصطفی طباطبایی ضمن عرض تبریک به مناسبت این ایام و سالگرد تاسیس کتابخانه و کانون ادبی حافظ در رابطه با شعر سخن گفت و شعری از آثار نصر الله مردانی را قرائت نمود.

در ادامه سیدابوالقاسم میرسالاری، زهره عرب سالاری، حق دوست، کیان عرب نعمتی، ستایش عبادی و کیمیا حیدری در وصف این ایام اشعار و دلنوشته های خود را خواندند سپس سارا فردوسی زاده از دانشجویان دانشگاه پردیس زینبیه به خوانش اشعاری از فردوسی پرداخت.

حمید رحمانی یکی از نویسندگان شهرستان بود که در رابطه با مطالعه و تاثیر خواندن در کنترل استرس و بالا بردن هوش توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان از شاعران و نویسندگان تقدیر به عمل آمد.

نسخه قابل چاپ