فهرست

اخبار شهرستان ها

با حضور فرماندار شهریار برگزار شد:

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در سال 99

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار در سال 99 با حضور نورالله طاهری فرماندار شهرستان شهریار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار در سال جاری ؛به ریاست نورالله طاهری فرمانداری شهرستان شهریار و با حضور زهرا رضائی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار، نادر نیکخواه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهریار، مجید پارسا رئیس اداره آموزش و پروش شهرستان شهریار، بهزاد درخشان رئیس شورای اسلامی شهر شهریار و شهرداران شهرهای شهرستان درسالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

طاهری فرماندار شهریار در این جلسه ضمن تقدیر از شهرداران ، شورا ها و انجمن  کتابخانه ها به عنوان نهادهای فعال در حوزه های فرهنگی جامعه، به ضرورت برگزاری جلسات به صورت مستمر تاکید کرد و گفت: جلسات می بایست به موقع و به صورت مستمر جهت تصویب مصوبات برگزار گردد و تمامی مسئولین ملزم به توجه ویژه به شاخص های حائز اهمیت در آن بوده و می بایست روند پیگیری ها، گزارش و مصوبات اجرا شوند.

وی افزود: در مقوله کتاب و کتابخوانی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار و شهرداری ها هر دو تلاش می کنند و بی شک همکاری بیشتر این دو سازمان در ارتقاء فرهنگ مطالعه نقش بسزائی خواهد داشت؛ در این جهت می بایست تلاش کرد از فضاهای فرهنگی موجود به بهترین نحو استفاده نمود.

طاهری همچنین تصریح کرد: انجمن ها باید مهمترین وظیفه خود را که گسترش فرهنگ کتابخوانی است مهم انگاشته و از تمامی پتانسیل های موجود برای اشاعه این امر بهره مند شوند.

فرماندار شهرستان شهریار افزود: فرهنگ زندگی با ویروس کرونا، رعایت اصول بهداشتی، تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی باید به افراد آموزش داده شود و بخش های فرهنگی و مدیران در این زمینه مسئول هستند و باید مروج باشند.

در این جلسه زهرا رضائی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان به ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار در سال 98، برنامه و فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی در سال 99 پرداخت .

وی در پایان این جلسه گزارشی از  اقدامات کتابخانه های عمومی به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا را تشریح کرد.

نسخه قابل چاپ