فهرست

اخبار شهرستان ها

با هدف ترویج کتاب وکتابخوانی انجام شد؛

معرفی کتاب دربستر فضای مجازی کتابخانه عمومی شهید مطهری اسلامشهر

به همت سحر داداش پور ،کتابدار کتابخانه شهید مطهری اسلامشهر کتاب مقتل امام حسین (ع) بر اساس متون کهن دربستر فضای مجازی کتابخانه معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران به منظور ترویج مطالعه و کتابخوانی کتاب "مقتل امام حسین (ع) بر اساس متون کهن "، نوشته ی مرضیه محمدزاده، توسط سحر داداش پور، کتابدار کتابخانه شهید مطهری اسلامشهر دربستر فضای مجازی برای علاقمندان معرفی شد.
داداش پور در معرفی کتاب گفت: این کتاب در دو فصل تنظیم شده که هر فصل شامل پنج بخش است و مجموعا در ده پرده رخدادها و وقایع این حرکت عظیم براساس منابع و متون کهن و استوار در منظر خوانندگان فهیم قرار می‌گیرد.
وی افزود: این کتاب  توسط انتشارات امیرکبیر در سال 94 منتشر شده  است.در  فصل اول با عنوان «حرکت تا شهادت» مجموعه حوادثی را دربرمی‌گیرد که از مرگ معاویه در نیمه رجب سال 60 هجری آغاز و تا شهادت امام حسین خاتمه می‌یابد و به مسائلی پرداخته می‌شود که به نحوی با قیام آن حضرت ارتباط دارد. فصل دوم کتاب با نام «پس از شهادت»، مسائل بعد از شهادت امام حسین را دربرمی‌گیرد. بخش آخر این فصل به سرانجام نکبت‌بار قاتلین شهدای نهضت امام حسین می‌پردازد.
نسخه قابل چاپ