فهرست

اخبار شهرستان ها

بازدید سر زده فرماندار رباط کریم از کتابخانه عمومی زنده یاد محمدی شهرستان رباط کریم

فرماندار شهرستان رباط کریم با اشاره به اهمیت ترویج کتاب و کتابخوانی گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی موجب افزایش آگاهی، توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، نظام ملکشاهی، فرماندار شهرستان رباط کریم به همراه الهه زارعین، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان از بخش های مختلف کتابخانه عمومی زنده یاد محمدی شهرستان رباط کریم بازدید کرد و در جریان فعالیت های این کتابخانه و روند خدمات رسانی به علاقمندان به مقوله کتاب قرار گرفت.
نماینده عالی دولت در حاشیه این دیدار و گفتگو در خصوص تعداد کتابخانه های سطح شهرستان بیان کرد: ۶ باب کتابخانه عمومی در شهرستان فعالیت می کنند که از این تعداد یک کتابخانه به صورت سیار در روستاهای شهرستان در مدارس فعالیت می کند.
وي با بيان اين كه در تمام دنيا كتابخانه ها كانون توجه مردم و مسئولين هستند، اظهار کرد: بايد تلاش كنيم با فرهنگ سازی، شهروندان را برای گذران اوقات فراغت به سمت كتابخوانی سوق دهيم چرا که توجه به مطالعه، کتاب و کتابخوانی از راه های مهم توسعه فرهنگی جوامع امروز بشری است و ترویج این مهم در جامعه سبب می شود اوقات فراغت عموم مردم به نحو مطلوب سپری شود.
فرماندار شهرستان رباط کریم با اشاره به اهمیت ترویج کتاب و کتابخوانی گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی موجب افزایش آگاهی، توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع می شود.
الهه زارعین رئیس اداره کتابخانه های ضمن تشریح وضعیت و مشکلات کتابخانه ها بیان داشت: در سال گذشته از محل تملک و دارایی شهرستان مبلغ 300,000,000 ریال جهت تجهیز قفسه های کتاب کتابخانه زنده یاد محمدی هزینه گردیده است، امید است با حمایت فرمانداری محترم و سایر مسئولین شهری بتوانیم وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم را جهت خدمت رسانی بهتر به مردم فهمیم و فرهنگ دوست شهرستان رباط کریم ارتقاء بخشیم.
 
نسخه قابل چاپ