فهرست

اخبار شهرستان ها

فرماندار شهرقدس:

توسعه فضای کتاب و کتابخوانی از اولویت‌های اصلی شهر قدس است

فرماندار شهر قدس توسعه فضای کتاب و کتابخوانی را از اولویت‌های اصلی و مطالبات مردمی شهرستان قدس دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، محمدهادی ناصری‌طاهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی تهران به همراه سکینه خاتون مهدیان پور، سرپرست معاونت اداره کل؛ هوشیار لاریجانی، رئیس اداره امور کتابخانه‌ها و کتابخوانی اداره کل و سیده فهیمه اطهری، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهر قدس با لیلا واثقی، فرماندار شهرستان قدس دیدار و گفتگو کردند.
محمدهادی ناصری‌طاهری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی تهران در این دیدار ضمن تقدیر از  حمایت‌های فرماندار شهرستان قدس از حوزه کتابخانه‌های عمومی بر اهمیت فراهم سازی زیرساخت‌های لازم جهت توسعه فضای کتاب و کتابخوانی در شهرستان قدس تاکید کرد.
وی با بیان اینکه امروزه کتابخانه‌های عمومی علاوه بر ارائه خدمات جاری کتابخانه‌ای به عنوان پایگاه‌های فعال اجتماعی در سطح جامعه نقش ایفا می‌کنند، گفت: ظرفیت‌های بالایی برای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهر قدس وجود دارد که امیدواریم با حمایت فرمانداری و سایر دستگاه‌ها هرچه سریعتر در جهت ارتقاء شاخص‌های کتابخانه‌ای فعال شوند.

ناصری آمار امانت کتابخانه‌ای در سطح شهر قدس را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این آمارها حکایت از میزان اشتیاق مردم فرهنگ دوست شهرقدس به حوزه کتابخوانی دارد و امیدواریم بتوانیم با هم‌افزایی و همکاری بین دستگاهی بر کیفیت ارائه خدمات به کاربران کتابخانه های عمومی شهرستان بیافزاییم.
لیلا واثقی فرماندار شهرستان قدس نیز در این دیدار ضمن تجلیل از پیگیری‌ها و توجه ویژه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و کتابخانه‌های عمومی شهر قدس به حوزه کتابخوانی شهرستان و تلاش در جهت کشف و پرورش استعدادهای علمی، فرهنگی مردمی، گفت: خوشبختانه استعدادهای فراوانی در رده‌های سنی مختلف و بخش‌های گوناگون در سطح شهرستان وجود دارد که اگر به درستی شناسایی و هدایت شود شاهد پیشرفت و شکوفایی بیش از پیش شهرقدس خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه توسعه فضای کتابخوانی از مطالبات مردمی بوده و در اولویت‌ برنامه‌های شهرستان قرار دارد، گفت: بررسی موانع و مشکلات موجود کتابخانه‌های عمومی در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مورد توجه ویژه قرار خواهد گرفت.
وی در پایان با بیان اینکه تجربه نشان داده سرمایه‌گذاری بر آموزش و آگاه‌سازی کودکان و نوجوانان در زمینه‌های مختلف بر الگوهای رفتاری والدین تاثیر زیادی داشته، برنامه‌ریزی جهت نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در این قشر آینده ساز را مهم عنوان کرد.
نسخه قابل چاپ