فهرست

اخبار شهرستان ها

از طریق لایو اینستاگرام برگزار می‌شود؛

معرفی و نقد کتاب «راهنمای مشاوره خوانندگان برای کتاب‌های غیرداستانی»

کتاب «راهنمای مشاوره خوانندگان برای کتاب‌های غیرداستانی» نوشته نیل وایت با حضور محمد قائم‌خانی، احسان رضایی و سیامک محبوب معرفی و نقد می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، نشست معرفی و نقد کتاب «راهنمای مشاوره خوانندگان برای کتاب‌های غیرداستانی» نوشته نیل وایت، ترجمه سیدامیرحسین میرابوطالبی با حضور محمد قائم‌خانی، احسان رضایی و سیامک محبوب، روز دوشنبه 22 اردیبهشت‌ماه از طریق لایو اینستاگرام برگزار می‌شود.
در این کتاب، نیل وایت ابتدا مفاهیم اصلیِ خدمت مشاورۀ خوانندگان در حیطۀ کتاب‌های غیرداستانی را توضیح می‌دهد و سپس، با کاوش موضوعی در این آثار، عوامل کشش هر موضوع را بیان می‌کند و انواع کتاب‌های رایج در هر موضوع، نویسندگان مهم و نمونه‌هایی از نوشته‌های معیار آن را برمی‌شمارد. این اثر که منبعی جامع در شناخت انواع آثار غیرداستانی برای کتابداران، علاقه‌مندان به خدمت مشاورۀ خوانندگان و عموم کتاب‌خوان‌ها است، راهبردهایی را برای انتخاب کتاب مطلوب از میان انبوه آثار غیرداستانی تدوین می‌کند.
این نشست روز دوشنبه 22 اردیبهشت‌ماه ساعت 11 از طریق اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران به آدرس tehranpl بصورت زنده پخش خواهد شد.
نسخه قابل چاپ